Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Yalova Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Yalova Uçak Bileti

Yalova Uçak Bileti

Tarihi Bitinya antik bölgesine kurulmuş olan kentin geçmişi M.Ö. yıllara kadar dayanır. Uğruna birçok savaş verilen kent defalarca el değiştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra idari yapısı itibari ile İstanbul’a bağlı olan Yalova uçak bileti 1995 yılında il statüsünü kazanmıştır. Kentin merkez ilçesi dâhil altı ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Termal, Çiftlikköy, Armutlu, Çınarcık ve Altınova’dır. Göç alan bir kent olan şehrin nüfusu 241.665 kişidir. Marmara denizine kıyısı olan kentte Akdeniz ve Karadeniz iklim geçiş bölgesi durumunda olması nedeniyle makro iklim özellikleri görülmektedir. Bitki çeşitliliği ve ormanların kentte büyük yerler kaplaması ile yeşil bir kent olma özelliğindedir. Ayrıca kentin coğrafi koşullarında ötürü şelaleler ve çeşitli doğal güzellikleri bulunmaktadır. Marmara Bölgesinin sanayiye dönük yüzü içerisinde yeşili de bünyesinde barındıran nadir kentlerdendir.

Ekonomisiyle de öne çıkan kentlerden biri olan Yalova uçak bileti firmaları ili çeşitli gelir kaynaklarına sahiptir. Tarımsal anlamda seracılık ve çiçekçilik, sanayi sektöründe tekstil, ulaşım araçlarının üretimi, kâğıt ve kimyasal madde üretimi yapılmaktadır. Toptan ve perakende ticaret sektörü de kentte etkindir. Kentin deniz kıyısında olması turizm ve buna bağlı olarak hizmet sektörünü de geliştirmiştir. Özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken kentte yer yıl binlerce turist gitmektedir. Otel ve pansiyonların sayısı ve hizmet kalitesi de her geçen gün rekabet ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Kentin en büyük gelir kaynağını birinci sırada sanayi, ardından da ticaret oluşturmaktadır. Turizmin kentin gelirine oranı henüz çok düşük bir noktadır. Elinde ki imkânlar tarihi ve kültürel mekânlar göz önüne alındığında turizmin yeterince gelişmemiş olması şaşırtıcıdır.

Her geçen gün gelişen bir kent olan Antalya, İzmir, Konya, Ankara, Yalova uçak bileti ilinde bir de devlet üniversitesi bulunmaktadır. Fakülte ve bölüm sayılarını arttırarak öğrenim gören öğrenci sayısında artış gösteren üniversite kente sosyal, ekonomik, kültürel anlamda katkı sunmaktadır. İstanbul gibi megapol bir şehre çok yakın olması kentin sahip olmadı imkan ve olanakları İstanbul dan sağlamasının önünü açmıştır. Özellikle ulaşım anlamında birçok imkânı buradan temin edilmektedir. Hava ve deniz ulaşımında atılan adımlar ve yapılan yatırımlar bölgenin diğer illeri dikkate alınarak yapılmaktadır.

antalya transfer