Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Yalova Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Yalova Otobüs Bileti

Yalova Otobüs Bileti

Marmara Bölgesinde bulunan Yalova otobüs bileti ili 1995 yılına kadar İstanbul’a bağlı durumdaydı. Daha sonra çıkarılan yasa ile il haline getirilen kentin merkez ilçesi ile birlikte Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Termal olmak üzere 6 ilçesi bulunmaktadır. Kentin tarihi ise oldukça eskiye dayanmaktadır. Milattan Önce 3000 yıllarda Prehistorik Çağlarda ilk yerleşime başlandığı düşünülen şehir Bitinya adı ile anılan antik bir bölgededir. Bu tarihten sonra Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Bizanslılar hâkimiyetine giren kent son olarak Osmanlı İmparatorluğuna geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 77. İli olan şehir 17 Ağustos 1999 yılın da meydana gelen Gölcük depreminde büyük hasar görmüştür, can kayıpları yaşanmıştır. Kentte her yıl depremin gerçekleştiği tarihte çeşitli anma etkinlikleri düzenlenmektedir.

Yüzölçümü itibari ile Türkiye’nin en küçük ili olan Yalova otobüs bileti firmaları şehri 241.665 kişilik nüfusa sahiptir. Denize kıyısı olan kentte makro klima özellikleri görülmektedir. Bunun en önemli özelliği ise Akdeniz ve Karadeniz iklimleri arasında bir geçiş bölgesinde olmasıdır. Kentte yazlar kurak ve sıcak, kışları ise ılık ve bol yağışlıdır. İlin bitki örtüsünü makiler ve ormanlar oluşturmaktadır. Kayın, meşe, gürgen, kızılcık, kestane ve ıhlamur ağaçları kentin ormanında görülen ağaç türleridir. Ormanlar şehrin büyük bir kısmını kaplaması ile Marmara Bölgesinin önemli ağaç potansiyeline sahip kentlerinden biridir. İstanbul iline çok yakın olması sebebi ile iki il arasında sürekli olarak kara ve hava seferlerine ek olarak deniz ulaşımı için gemi seferleri de konulmuştur.

Kentin bulunduğu konum birçok medeniyete ev sahipliği yapmasını sağlamıştır.  Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul, Yalova otobüs bileti ilinde ve çevresinde yerleşim kuran uygarlıklar kentte birçok tarihi eser ve kalıtı bırakmıştır. Termal Atatürk Köşkü, Açık Hava Müzesi, Yürüyen Köşk, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Rüstem Paşa Camii, Hacı Ali Paşa Camii, Taşköprü, Çoban Kale, Elmalık Kalesi kentin önemli tarihi ve turistik yerleridir. Kente gelmek isteyen misafirler kara, deniz ve hava yolu ile kente ulaşabilirler. Havayolunu tercih etmek isteyen misafirlerin İstanbul Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanına gelmeleri oradan da feribotla veya kara yolu ile kente geçmeleri gerekmektedir.

antalya transfer