Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Yalova Çiftlikköy Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti

Yalova Çiftlikköy Otobüs Bileti

Yalova Çiftlikköy Otobüs Bileti

Yalova Çiftlikköy Otobüs Bileti

Tarihte bilinen en eski adı ile Pylia olan Yalova Çiftlikköy otobüs bileti ilçesi Helenistik çağdan günümüze tarihsel serüvenini sürdürmektedir. Bulunan birçok kalıntı ve yazıtta kentin tarihi adına önemli bilgilere erişilmiştir. Kentte kilise kalıntılarının yanı sıra Helenapolis antik kentinin kalıntıları da bulunmaktadır. İl merkezine 5 km uzaklıkta bulunan kentin nüfusu ise 35.628 kişidir.

 Çiftlikköy otobüs bileti ilçesinin çeşitli gelir kaynakları bulunmaktadır. Verimli toprakları sayesinde yüksek rekolte elde eden kentin Gacık kötü kiraz meyvesi ile meşhurdur. Kentte hayvancılık oldukça sınırlıdır. Çiçek yetiştiriciliği yaygın olan kent yüksek miktarda süs bitkisi satışı gerçekleştirmektedir. Kentin diğer gelir kaynakları ise sanayi ve turizmdir. Birçok sanayi kuruluşunun bulunduğu kentte turizmin canlandırılması için çeşitli projeler planlanmaktadır.

antalya transfer