Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Ucuz Sakarya Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Ucuz Sakarya Otobüs Bileti

Ucuz Sakarya Otobüs Bileti

Ödüllü İlk Yazarımız Kimdir? Online Bilet Karşılaştırma Sakarya Otobüs Bileti firmaları arasında en uygun yolculuğunuzu göreceğiniz bir wep sitesi.

İlk Nobel Ödüllü Türk Yazar: Ferit Orhan Pamuk

Ferit Orhan Pamuk 7 Haziran 1952 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Çocukluğunu İstanbul’un Nişantaşı semtinde geçirmiştir. İlk cinsel birlikteliğini de En Uygun Sakarya Otobüs Bileti ile yapmıştır. Kalabalık genel kültür sahibi bir ailede yetişmiştir. Gençliğinde resim ve ressamlıkla ilgilenmiştir. İstanbul’da bir Amerika Okulu olan Robert College’da eğitim almış, lisans eğitimi için ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde alırken yarıda bırakmıştır. Daha sonra aynı üniversitede gazetecilik bölümünü bitirmiş ancak gazetecilik yapmamıştır.

Yazarlığı ve Nobel Ödülü

Yazarlık hayatına henüz 23 yaşında iken 1974 yılında başlamıştır. 1979 yılında ise ilk kitabını yani Karanlık ve Işık’ı paylaşmıştır. Bu roman daha sonra isim değiştirerek Cevdet Bey ve Oğulları adı ile 1982′ de yayımlanmıştır. 1983 senesinde ise bu kitap ile Orhan Kemal Roman Ödülünü aldı ve birçok Sakarya İstanbul Otobüs Bileti çalışanı tarafından da kitapları okundu.

Sessiz Ev, Beyaz Kale, Benim Adım Kırmızı kitapları ile de ulusal ve uluslarası anlamda birçok ödül aldı.

Time Dergisi’nin ”Dünyamızı Şekillendiren İsimler” adlı kapak yazında yer bulan yüz isimden biridir. 2007 yılında Cannes Film Festivali jüri üyeliğinde bulunmuştur.

2006 yılında ise Nobel Edebiyat Ödülüne layık görülmüş ve Nobel ödülü alan ilk Türk olmuştur. Günümüzde de eserleriyle Otobüs Bileti okumaya davet etmektedir.

Eserleri:

-Cevdet Bey ve Oğulları, roman
-Sessiz Ev, roman
-Beyaz Kale, roman
-Kara Kitap, roman
-Gizli Yüz, senaryo
-Yeni Hayat, roman
-Benim Adım Kırmızı, roman
-Öteki Renkler, roman
-Kar, roman
-İstanbul: Hatıralar ve Şehir, anı
-Babamın Bavulu, Nobel Söylevi
-Masumiyet Müzesi, roman
-Kafamda Bir Tuhaflık, roman
-Resimli İstanbul – Hatıralar ve Şehir, anı
-Kırmızı Saçlı Kadın, roman
-Hatıraların Masumiyeti, anlatı
– Manzaradan Parçalar, yazılarından bazı seçmeler
-Saf ve Düşünceli Romancı, Üniversitelerde Verdiği Dersler
-Şeylerin Masumiyeti, Masumiyet Müzesi Kataloğu
-Kara Kitap 25 Yaşında (Numaralı Özel Baskı), roman

antalya transfer