Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Ucuz Niğde Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Ucuz Niğde Otobüs Bileti

Ucuz Niğde Otobüs Bileti

Obezite Kısırlığa Neden Olur Mu? Online Bilet Karşılaştırma Niğde Otobüs Bileti firmaları arasında en uygun yolculuğunuzu göreceğiniz bir wep sitesi.

Kısırlık erkek ya da En Uygun Niğde Otobüs Bileti birçok sebepten dolayı ortaya çıkar. Kısırlık, çocuk sahibi olma ihtimalinin düşük ya da hiç olmaması durumu olarak tanımlanabilir. Kısırlık yaygın olarak görülen bir durum olup geri dönüşü olmayan bir hal olarak kabul edilir ve nedenini tam olarak belirlemek oldukça zordur. Genetik yatkınlık, hormon bozuklukları, ileri yaş, yaşanılan ikinci bir rahatsızlık, akraba evliliği ve obezite kısırlığın sebepleri olarak sayılabilir. Her iki cinste de görülen kısırlık, döllenme oranını düşürmekte ve bazı hastalıklarında sebebi olmaktadır.

Obezite Kısırlık İhtimalini Yükseltiyor Mu?

Alınan fazla kilolar döllenme şansını azaltıyor. Yapılan bilimsel deneyler ve araştırmalar, fazla kilolu ya da obez olan yetişkin Niğde İstanbul Otobüs Bileti bireylerin normal kadınlara oranla hamile kalmada daha fazla zorluk yaşadıklarını ortaya koymaktadır. Fazla kilolu olan kadınlarda hamilelik sürecinde düşük yapma oranının daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Obezite, kadın veya erkek bireylerin üreme sürecini oldukça fazla etkileyen anormal hormon bozukluklarına neden olur. Oluşan bu hormon bozuklukları, kadınlardaki ovülasyonu ve erkeklerdeki sperm üretimini olumsuz yönde etkiler. Kadın vücudunun aşırı insülin salgılaması ile polikistikoversendromu yani PCOS olarak bilinen hastalığın kısırlığın oluşumunda bir bağlantısı vardır. Obezite, aşırı insülin üretiminden dolayı şeker hastalığına neden olur ve bu durum kısırlık riskini arttırır.

Obezite Tüp Bebek Tedavisini Etkiler Mi?

Obezite olan Otobüs Bileti normal hamilelik oranının düşük olduğu gibi tüp bebek tedavi sürecinde de fazla kilo tedaviye cevap verme sürecini etkiler. Obezite, tüp bebek tedavisini başarı şansını düşürür ve süreci yavaşlatır. Tüp bebek tedavisinde uygulanan hormon ilaçları; obezite olan kadınlarda daha az etkilidir çünkü embriyonun tutunma ihtimali daha düşüktür. Bu nedenle obezite olan hastalarda kullanılan ilaçlar daha yüksek dozda uygulanır. Tedaviye başlamadan önce anne olmak isteyen adayların fazla kilolarından kurtulmaları tavsiye edilir. Verilen kilolar tedavide başarı şansını arttırmaktadır.

antalya transfer