Ucuz Kütahya Otobüs Bileti

Ucuz Kütahya Otobüs Bileti

Kölesistit nedir? Karşılaştırma sayfası olan Ucuz Kütahya Otobüs Bileti sayfamız için ilk defa bu araştırma ile öğrendiğim bir olaydı bu konu.

Kolesistit; safra kesesinin inflamasyonudur. Safra kanalının tıkanması ya da şeklindeki bozukluk nedeniyle safranın akamaması ve kesenin içinde birikmesiyle safranın, safra kesesine zarar vererek iltihaplandırmasıdır. Safrada bulunan yeşil renkli bilirubin, safrada ki tıkanıklık sonucu bağırsağa ulaşamayınca geri döner. Hepatite özgü olan deri ve gözlerdeki sararmalar yüksek bilirubin düzeylerinden kaynaklanır. Tekrarlama durumuna göre akut veya kronik olarak adlandırılır.

Akut Kolesistit Nedir?

En sık nedeni safra kesesi taşlarıdır. Safra kesesinin neden olduğu kolesistit, akut taşlı kolesistit olarak adlandırılır. Bu da akut kolesistitpopülasyonunun %95’ini oluşturur. Olguda taş yok ise bu da akut taşsız kolesistit olarak adlandırılır. Bu ise %’lik kısmı oluşturmaktadır.
Taşlı kolesistit; genç En Uygun Kütahya İstanbul Otobüs Bileti da, Taşsız kolesistit ise yaşlı erkeklerde daha sık görülmektedir.
Akut kolesistit genel olarak, aşırı yağlı yemeklerden sonra şiddetli ağrı, bulantı, kusma, iştahsızlık ve ateş ile kararkterize bir hastalıktır. Ağrı dakikalar içinde başlar ve 2-6 saat içerisinde maksimum seviyeye ulaşır. Eğer sizde de bu belirtiler görülüyorsa, en kısa zaman içerisinde doktorunuza başvurunuz. Ve daha sonra beslenme tedaviniz için bir diyetisyen ile görüşünüz.

Kronik Kolesistit Nedir?

Uzun süreli inflamasyon sonucu tekrarlayan akut kolesistit ataklarından oluşmaktadır. Bu durum safra kesesi duvarında incelme yaparak, normal fonksiyonunu yerine getirmesini zorlaştırmaktadır. Otobüs Bileti da özellikle 40 ya ve üstü bu risk altındadır. Eğer sizin de safra taşı varlığı veyahut akut kolesistit öykünüz varsa, bu büyük risk teşkil etmektedir. Aynı zamanda; kese içindeki taş koledoka düşerse koledokolitiazise, ince bağırsağa fistülizasyonu ile ileusa ve pankreatite neden olabilir.

Ani başlayan ağrılar, yağlı yemeklere inrolerans, midede yanma, flatülans, karında şişlik, kabızlık, sarılık, bulantı ve kusma gibi belirtiler vermektedir. Eğer sizde de bu belirtiler görülüyorsa, en kısa zaman içerisinde doktorunuza başvurunuz. Ve daha sonra beslenme tedaviniz için bir diyetisyen ile görüşünüz.