Ucuz Isparta Otobüs Bileti

Ucuz Isparta Otobüs Bileti

Japonya Arabada Neden Çok İleride, En Ucuz Isparta Otobüs Bileti ile yolculuğa başlayan misafirlerimiz teknoloji olarak önemli bir dev japonya ama bakalım buna başta ışık tutan nedenler.

 

Japon Otomotiv Sanayisinin Yükselişi.

Japonya 2. Dünya Savaşı sonrasında sömürgelerini yitirmiş ve anavatana dönüş yapan vatandaşlarla o dönemde 78 milyon gibi büyük bir nüfusa erişmişti. Isparta Otobüs Bileti arasında Japon sayısı da aslında bir hayli fazladır. Bu durum ucuz işgücünün artmasına sebep oldu. Japonya’nın siyasal ve ekonomik bağımsızlığını kazanmasıyla faaliyete geçirdiği kalkınma planları önemli yatırımları beraberinde getirdi. Verimi yüksek ucuz işçilik sayesinde Japonya’nın çeşitli bölgelerindeki Japon makina ve araba üreticileri birleşerek büyük firmalar haline geldiler.

 

Japon Üretim Tekniklerinin Otomotiv Sektörüne Önemli Katkısı.

Otomotiv sektörü içindeki yoğun rekabet; otomobillerin üretim şekilleri, otomobil modelleri, şekilleri, aksesuar ve özelliklerinin takip edilemeyecek bir hızda çeşitlenmesine sebep olmuştur. Günümüzde Ucuz Otobüs Bileti da görüşmelerine şahsi arabalarıyla gitmeyi tercih ediyor. 1960’lı yılların başından itibaren, Japon otomotiv endüstrisinde rekabet gösteren firmalar ortaya çıkan “yalın üretim” fikriyle birlikte üretime katma değer sağlamayan ve gereksiz tüm faaliyetleri minimum düzeye indirmek hatta ortadan kaldırmak için çabalamıştır. Böylece araba üreticilerinin kâr marjı ve verimlilikleri önemli derece artmıştır. 1957’de Toyota firması, California’da merkez ofisi kurdu ve böylece ilk olarak ABD pazarında daha sonraki yıllarda ise küresel pazarda yayılmaya başladı. 1975 yılına, Volkswagen’i geçerek Amerika’nın en büyük ithalat markası oldu.

 

Japon araç üretimi 1968 yılında 2 milyon adedi aşarak İngiltere, Fransa, Almanya gibi rakiplerini geride bıraktı. Ayrıca Japonya kullandığı üretim teknikleriyle Avrupalı rakiplerine birim araç üretim süresiyle de fark atmıştır. 1992 yılı verilerine göre Japon araç üreticilerinin bir araç üretimi için harcadıkları süre 17 saat iken, ABD’de 25 saat, Avrupa’da 36 saattir.

1960’tan günümüze kadar benimsemiş oldukları üretim felsefeleriyle küresel bir güce dönüşen Japon sanayisi, 2011’de yaşanan deprem ve tsunami felaketi Japon otomotiv endüstrisinde ciddi zararlara yol açmıştır. Buna rağmen araç üreticileri uluslararası işbirlikleriyle pazar hacimlerini korumaya çalışmaktadır ki Isparta İstanbul Otobüs Bileti da Japonların ürettiği arabaları tercih ediyor.