Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Ucuz Edirne Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Ucuz Edirne Otobüs Bileti

Ucuz Edirne Otobüs Bileti

İlk Özel Televizyon Kanalı Hangisidir? Diye merak eden En Ucuz Edirne Otobüs Bileti alan yolcularımıza akıcı bir yolculuk geçmesi dileği ile yayınlıyoruz.

Türkiye’nin İlk Özel Televizyonu.

Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star TV’dir ki Şuanda da birçok Edirne Otobüs Bileti takip ettiği bir kanaldır. 1989 yılında Lichtenstein’da 50.000 İsviçre Frangı sermaye ile kuruldu. 1990 yıllarının başlarında Almanya üzerinden test yayınları yapılmış ve yine aynı yılın sonunda Türk televizyon tarihinin ilk özel televizyonu sıfatıyla ülke içinde yayın hayatına başlamıştır. Kurucuları Uzan ailesi Cem Uzan ve Babası Kemal Uzan ile beraber dönemin hükumet lideri Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’dı.

 

Star TV İlk Yayın Hayatı

Dönemin hükumetinin çeşitli imtiyazları ve destekleri ile beraber yayın hayatına başlayan televizyon kanalı, ilk yayınlarını iktidar belediyelerine kurulan antenler vasıtasıyla yapmaya başlamıştır. Başlarda uydu yayını ile giriş yapan kanal, daha sonraları karasal yayına geçmiştir. Esasında kanalın ismi ilk çıktığında İnterstar, sonralarda ise Star TV olarak değiştirildi. Özel televizyonlardaki ilk haber, dönemin köklü spikerlerinden Gülgün Feyman tarafından sunulmuştur. Star TV 90’lı yılların başları ile beraber alışık olduğumuz film kültürünü de değiştirerek, ParliamentCinemaClup ortaklığı ile beraber yabancı sinema filmlerinin ülkede tanınması ve seyredilmesi üzerine etkili bir geçişinde ilk temsilcisi olmuştur. Avrupa’nın ve Dünya’nın en prestijli spor organizasyonlarından olan Şampiyonlar Ligi’de 1993 yılından itibaren Star TV ile hayatımıza girmiş ve yaklaşık yirmi yıl kadar bu kanalda yayınlanmıştır. Kara Melek ve Üvey Baba gibi bugün bile otuzlu yaşlarını devirmiş birçok Ucuz Otobüs Bileti rahatlıkla hatırladığı reyting rekortmeni yerli dizi yayınları da olmuştur. Kanal 2004 yılında sahibi olan Uzan ailesinin mallarına TMSF tarafından el konulması ile bir dönem devlet tarafından yönetilmiş, daha sonra ise Doğan grubuna dahil olmuştur. Günümüz de ise NTV ve NTV SPOR gibi kanalların sahibi olan Ferit Şahenk’e aittir. Televizyon Edirne İstanbul Otobüs Bileti genel kültür açısından beslenebileceği en etkili araçlardır. Özel yayın olarak bunun öncülüğünü de Star TV yapmıştır.

antalya transfer