Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Uçak Bileti Karşılaştır ve Al - Ucuz Uçak Bileti

Uçak Bileti Karşılaştır ve Al

Uçak Bileti Karşılaştır ve Al

Uçak Bileti Karşılaştır ve Al

Obezite Nedir? Uçak Bileti Karşılaştır ve Al

Obezite vücuttaki yağ kütlesinin genel sağlık durumunu bozacak şekilde artma göstermesi olarak tanımlanabilir. Vücuttaki yağ miktarındaki artış Uçak Bileti çeşitli hastalıklara yakalanma riskiyle doğrudan ilişkilidir. Dünya Sağlık Örgütü’ nün(WHO) temel ölçüt aldığı Vücut Kitle İndeksi (VKİ) 30’un üzerinde olan kişilere “obez” tanısı konulmaktadır. Obez genetik faktörlere bağlı olarak gelişebildiği gibi çevresel faktörler, psikolojik faktörler, stres, ilaç kullanımı ve yanlış beslenme alışkanlıkları ile de ortaya çıkabilmektedir. Özellikle 21.yüzyıldaki tüketim biçimleri, fast-food beslenme tarzı, teknolojik hıza bağlı olarak insan gücüne dayanmayan aktivitelerin artması gibi nedenlerle obezite tüm dünyada büyük bir ivme kazanarak yaygınlaşmaktadır. Kişilerin yeme alışkanlıklarına paralel olarak tüketimi arttırması ancak alınan kalori miktarının harcanılamaması Uçak Bileti Al kilo almasına, kilo aldıkça hareketsizleşmesine, hareket yeteneği azaldıkça daha fazla besine ihtiyaç duymasına neden olmaktadır. İnsülin direnci, metabolik hastalıklara, kalp-damar hastalıklarına, şeker hastalığına, karaciğer yağlanmasına ve daha birçok hastalığın oluşumuna neden olarak kişilerin yaşam kalitelerini düşürmektedir. Sağlıklı zayıflama yöntemleri tercih edilerek bu hastalığın önüne geçilmesi mümkündür.

OBEZİTE NASIL TESPİT EDİLİR?

Obezitenin tespit edilebilmesi için Vücut Kitle İndeksi yani Beden Kitle İndeksi, kişinin vücut ağırlığı(kg) ile boy uzunluğunun(m) karesine bölünmesi ile belirlenmektedir. Eğer kişinin Beden Kitle İndeksi 30’un üzerinde bir değer çıkar ise kişiye obezite teşhisi konulmaktadır.

Beden Kitle İndeksi ölçütleri şu şekilde sıralanmaktadır:

-18,50 altında ise zayıf,
-18,5-24,90 arasında ise normal kilolu,
-25-29,90 arasında ise fazla kilolu,
-30-34,90 arasında ise 1.derecede obez,
-35-39,90 arasında ise 2.derecede obez,
-40 üzerinde ise 3.derecede obez.

Obezitenin bel ölçüsü dikkate alınarak yapılması sırasında erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı hesaplanması gerekmektedir. Erkekler için; Beden Kitle İndeksi 30’un üzerinde olup, bel ölçüsü 102 cm ve üzeri olanlar obez olarak tanımlanmaktadır. Uçak Bileti için; Beden Kitle İndeksi 30’un üzerinde olup, bel ölçüsü 88 cm ve üzeri olanlar obez sınıflandırmasına girmektedirler.

antalya transfer