Türk Hava Yolları (THY)

Türk Hava Yolları (THY) 0 (850) 840 63 30 

20 Mayıs 1933 yılında kurulan ve ilk hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları dünyaca ün kazanmıştır. ‘THY‘ olarak kısaltması olan gururumuz Türk Hava Yolları gün geçtikçe kapasitesini yükseltmekte olup geçen dönemlerde 55 milyon yolcu taşıma gerçekleştirmiştir. Şu an da 262 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Hava ağı oldukça geniştir. Dünya genelinde 4. sırada yer alıp her geçen dönemde daha çok geliştirmektedir

Türk Hava Yolları 272 uçağa sahiptir. Teknolojiyi en yakından takip eden firmadır en son güncellemesi Wifi getirmesidir. Türk Hava Yolları Türkiye’de 45 ilimize devamlı olarak sefer çıkarmakla kalmıyor Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere yurtiçi yurtdışı gibi ülkelere de güven ve titizlikle hizmet vermektedir.

İlk dış hat seferi 1947 yılında İstanbul’dan Atina’ya Ankara üzerinden aktarmalı bir şekilde olmuştur. Yurt içinden ilk seferlerini İstanbul, Ankara ve İzmir hatları üzerinde gerçekleştirmiştir.  Ciddi adımlarla başlayan Türk Hava Yolları çok hızlı ilerleme kat etmiştir, 1983 yılında 27 uçağı ve 6000 çalışanı vardı, şu anda ise 272 uçak ile 23.995 çalışanı vardır.  TC-JAA tescilli DC-9 tipi Topkapı ilk uçağı olan THY’nin yıllarca daha azimle sayılarını kat kat yükseltmiştir.

Türk Hava Yolları uçak biletlerini en uygun şekilde müşterilerine tüm sosyal ağlardan iletmektedir. Online üzerinden  ultrabilet.com web sitesinden uçak bileti satın alınabilir ve THY ile istenilen yere en hızlı ve güvenilir bir hizmetle uçabilirsiniz.