Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Thy Uçak Bileti 29,90 TL, En Uygun Thy Uçak Bileti Fiyatları
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Türk hava yolu firması ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Türk Kampanyaları

Türk ile ilgili kampanyaları takip edin, ucuz uçak bileti ile seyahat edin.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/single-firma.php on line 98

Türk Hakkında

Türk firması ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti  (850) 860 63 30

1933 Yılında Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak Hava Yolları Devlet İşletmesi kurulmuştur. Bütçesi 180 bin lira olan kuruluş toplamda 7 pilot 8 makinist 8memur 1 telsizci vardı ve toplam 24 personeli mevcuttu. O zamanlarda Türk Hava Müdürlüğün’de Fesa Evrensev yönetimi gerçekleştirmekteydi, 1934 yılında yerine Aynî Bey geçmiştir. 1936 yılında da Şevket Arı yerini almıştır. Her geçen gün büyümekte olan firma uçak sayısını arttırmış bütçesini 1 milyon TL’ye çıkarmıştır.

Daha sonra Ulaştırma bakanlığına Bağlanan firma ”Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü” adını almıştır.  1938 yılında emekli Pilot Ferruh Şahinbaş genel müdürlük görevini almıştır. 1945 uçak yolcu kapasitesi 18 bin iken sadece bir yılda 37 bine çıkarmıştır.

 

Yurtiçinde olan başarısını globalleştirerek ilk yurtdışı uçuşunu İstanbul aktaramalı bir şekilden Ankara’dan Atina’ya gerçekleştirmiştir. Türk Hava Yolları yıllarca tanıtımlara ve reklamlara ciddi bütçeler ayırıp yolcu sayısını arttırmaya yönelik çalısmalar yapmış kampanlar düzenlemiştir. 4 yıl sonra yurtdışı seferlerini arttırmış Lefkoşa, Kahire ve Beyrut gibi bölgelere uçuş seferi eklemiştir.

Islam devletleri icin daha hızlı çalısmalar yapmış ve hac için hızlı seferler düzenlemiştir. Her hac döneminde kampanlara yüklenmiş neredeyse tüm yolcuları kazanmayı başarmıştır. 1954 yılında genel müdürlüğü Riza Çerçel üstlenmiştir. 1938 yılında aldığı ”Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü” adı kaldırılıp 1955 yılında şu an da bildiğimiz ”Türk Hava Yolları” adını almış olup günümüze kadar devam etmiştir.

Türk Hava Yolları iş disiplini ve müşteri memnuniyeti prensibiyle yıllarca büyümeye devam etmiştir. 180 Bin TL bütçe ile giren firma 1956 yılında A.O sermayesi ile 60 milyon TL’ye ulaşmıştır Bünyesinde barındırdırdığı üyeleri arasında herhangi bir rekabeti önlemek amaçlı  IATA’ya (International Air Transport Association/Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği)’ne üye olmuştur. Türk Hava Yolları uluslararası şirketlerine üye olarak gücüne güç katmıştır. İngiliz havayolları şirketi BOAC (British Overseas Airways Corporation), SITA (Airlines Worldwide Telecomunications and Information Services) gibi büyük şirketlere ortaklık etmiştir. 1945 yılında 37 bin yolcusu olan Türk Hava Yolları inanılmaz bir artış göstermiş, 394 bine yakin yolcu taşımaya başlamıştır.

İlk yurtdışı seferi düzenlediği Atina’ya satış bürosu kurmuş ve bir tane de Roma’da bulundurmuştur. Hava sahasını genişleten firma  Ankara, İstanbul Viyana gibi bölgelere bir de Frankfurt eklemiş, hafta da üç sefer olacak şekilde uçuş düzenlemiştir. Yıllarca kendini yenilemeye devam etmiş hiç bir teknolojiden geri kalmamıştır. Hızlı ve güvenilir bir şekilde sefer günlerini arttırmış uçak biletlerini uygun fiyatlarla müşteriyi memnun etmeyi başarmıştır.

1980 yıllarında artık Jet seferlerine geçmiş olup ilk seferlerini çıkarmıştır. Jet sefer olarak ilk seferini yine istanbul üzerinden Ankara’dan Brüksel’e gerçekleştirmiştir. Bu döneme kadar yakıtı yabancı bir firma tarafından karşılamaktaydı ancak artık daha yerli olmayı başlamış ve yakıtı Petrol Ofisi’nden temin etmekteydi. 1978 yılına kadar sürekli yeni hatlara açılmıştır. Bunlar; Düsseldorf,  Stuttgart, Hannover, Hamburg, Kopenhag, Berlin, Nürnberg, Bağdat, Tahran, Dahran ve Tripoli gibi bir çok hat açılmıştır.

Başlangıçta 24 personeli olan Türk Hava Yolları, yıllarca yapmış olduğu basarisini personellere de yansıtmış olup 4.437 personelle yoluna devam etmiştir. Türk Hava Yolları müşterisine çok onem vermektedir, yolculuk sonrasında dilek ve şikayet anketleri yaparak eksiklerini sürekli olarak tamamlamaktadır.

90’li yıllarca artık tamamen tüm dünyada bilinen, güvenilen, tercihler arasında birinciliği koruyan bir firma olmuştur. Teknolojiyi en yakından takip eden firma yolcuların kayıp eşya kargo veya rezervasyon işleri icin Atatürk Havalimanı’na Elektronik Bilgi İşlem Merkezi kurup buradan ihtiyaçları karşılamaya başlamıştır. Bu dönemde sermayesi 700 bin TL’ye ulaşmıştır.

Türk hava yolları her ülkeye özel çağrı merkezi kurmuş olup 2015 yılında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da hizmet vermek üzere Arapça çağrı merkezi kurmuştur. En son bu basarisini kanıtlayan Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi seçilmiştir.

 

 

 

 


Türk check-in işlemleri Türk Check-In İşlemleri

Türk check-in işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.


Türk check-in işlemleri Türk Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Türk bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.


Türk check-in işlemleri Türk Koltuk Seçimi

Türk koltuk seçimi ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.


Türk check-in işlemleri Türk Yiyecek İkram

Türk yiyecek ve ikram ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

antalya transfer