Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Sun Express Uçak Bileti 29,90 TL, Ucuz Sun Express Uçak Bileti Fiyatları
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Sun hava yolu firması ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Sun Kampanyaları

Sun ile ilgili kampanyaları takip edin, ucuz uçak bileti ile seyahat edin.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/single-firma.php on line 98

Sun Hakkında

Sun firması ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığı ile kurulan SunExpress, 1989 yılında Antalya’da kurulmuştur. SunExpress ilk uçuşunu 1990 yılı içerisinde gerçekleştirmiştir. 2001 yılında ise ilk yurt dışı seferine başlamıştır. Bu ilk yurt dışı sefer Antalya – Frankfurt olmuştur. İkinci merkezini 2006 yılında İzmir’de açmıştır ve bu tarihten sonra hızla Anadolu’ya seferler düzenlemeye başlamıştır. 2010 yılında ise Türkiye’den Almanya’ya birden fazla seferler ile kendisini orada da göstermeye başlamıştır. SunExpress, Almanya dışında da var olmaya başlamıştır. Kızıldeniz, Kuzey Afrika ve Kanarya Adaları’na da charter seferler düzenler.

SunExpress, 2011 tarihlerinde Almanya’da SunExpress Deutschland kurulumunu gerçekleştirmiş ve Avrupa’nın en gözde tatil yerlerine seferler düzenlemeye başlamıştır. Türkiye ve Avrupa için toplamda 4000’den fazla çalışanı vardır ve haftalık neredeyse 1000’den fazla sefere çıkmaktadırlar. SunExpress, Charter uçuşlar da yapmaktadır. 65’i Boeing 737-800 ve 4 tanesi Airbus A330 olmak üzere toplamda 69 tane uçakları vardır. Toplam olarak SunExpress Hava Yolunda 14.000’e yakın bir kapasite bulunmaktadır.

SunExpress için çocuk yolcularının değeri fazladır. Onları özel yolcu sınıfına alır ve ailelerine güven verici bir üslup ile çocuklar ile ilgilenirler. Yanında bir büyüğü olmayan çocuklar için ise “Tek başına yolculuk yapan çocuklar” adında bir hizmet seçenekleri vardır. Doğumuna 4 hafta kalan hamileler haricindeki yolcuları da SunExpress ile seyahat edebilirler. 35. Haftadan sonrasında ise hamile yolcu kabul etmemektedirler. Engelli yolcular için ise öncesinde SunExpress’i bilgilendirmek gerekebilir. Bu şekilde gereken koşulları tamamladıktan sonra düzenlemeler yapılmaktadır.

SunExpress uçak bileti alan yolcularına, mesafeye göre değişen bagaj hakkı tanımaktadır. 8 kilogram kabin bagaj hakkı vardır ve ölçüleri 55x40x20 cm ebatlarında olmalıdır. Ücretsiz seyahat bagaj hakkı ise yurt dışı 20 ve 40 kilogram arasında değişmektedir. Yurt içi bagaj haklarında ise 15 ve 25 kilogram sınırı vardır. Online olarak ek bagaj hakkı alınabilir. Bagaj kilosu fazla olduğunda ek ücret talebinde bulunacaklardır ve kilogram başına 6 TL olarak belirlenmiştir. Yurt dışı fiyatlarında ise bu ücret 10 Euro olmaktadır. Azami bagaj ağırlığının sınırlı 40 kilogramdır.

SunExpress uçak bileti firmaları, gerçekleştireceğiniz uçuşlarda check-in işlemleri için 2 saat önceden işlemler başlatılmaktadır. Bitişi ise uçuş saatine 45 dakika kala yapılmaktadır. Yurt dışı seferlerinde bu durum 24 saat öncesinden başlamakta ve 3 saat kalaya kadar devam etmektedir.

Uçak içerisindeki koltuk seçimini online olarak hava yolunun web sitesinden yapabilirsiniz. Koltuk seçimi için ise belirtilen süre bilet alımı sırasında veya uçuş zamanından bir 6 saat önceye kadar yapılmaktadır. SunExpress yolcuların yakınları ile yakın oturmaları için elinden gelen seçeneği sunmaktadır ama bunları boş koltuklar üzerinden yaptığı için öncesinde bir seçim yapmak gerekebilir. SunExpress ile koltuk değişikliği de mevcuttur ve bunu bir ücret karşılığında talep edebilirsiniz. İç hatlarda 10 TL ödemeniz gerekirken, dış hatlarda bu fiyat 10 Euro olmaktadır. Acil çıkış ve ön koltuk tercihlerinizde ise bu fiyatlar değişmektedir. İç hatlar 40 TL iken dış hatlar ise 20 Euro olmaktadır.

SunExpress uçuş esnasındaki tüm ikramları bir fiyat karşılığında yolcularıyla paylaşmaktadır. Yolcularının isteği doğrultusunda çeşitli menülerden istedikleri her türlü yiyecek ve içecek belirlenen fiyatlar karşılığında temin edilmektedir. Özel, kişisel yiyecekler ve içecekler söz konusu olduğunda bu durumu uçuştan 36 saat önce SunExpress Hava Yolu çağrı merkezlerine iletilmelidir.

Günden güne hizmeti ve kalitesiyle farkını artıran SunExpress, 1 milyondan fazla ciro elde etmiştir. 2014 yılında 7 milyondan fazla yolcu taşımış ve doluluk oranlarını %90’a yakınlaştırmıştır. Kalitesi ve hizmeti ile insanları her daim çekmeye devam etmektedir.


Sun check-in işlemleri Sun Check-In İşlemleri

Sun check-in işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.


Sun check-in işlemleri Sun Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Sun bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.


Sun check-in işlemleri Sun Koltuk Seçimi

Sun koltuk seçimi ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.


Sun check-in işlemleri Sun Yiyecek İkram

Sun yiyecek ve ikram ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

antalya transfer