Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Muğla Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Muğla Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Muğla uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Muğla Şehrinde Gezilecek Yerler

Muğla şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Muğla Uçuşları

Muğla şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin turizm anlamındaki en gelişmiş iki ilçesinden birisi olan Muğla, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki en kalabalık nüfusa sahip olan yirmi dördüncü şehir olarak da bilinmektedir. Şehrin nüfusunun ise yaklaşık olarak 923.773 kişi olduğu söylenmektedir. Ancak şehir özellikle turistlerin yogun olarak diğer ülkelerden hava yolunu kullanarak Uçak Biletleri daha önceden satın almaları yaz ayları boyunca nüfusunu neredeyse iki veya üç kat yukarıya çekmektedir. Şehrin coğrafi yapısına baktığımız zaman Ege Bölgesi içerisine giren küçük bir alanı olduğunu da görmekteyiz. Ancak şehir genel olarak ılıman Akdeniz iklimi bölgesindeki tarafa daha yakın bir konumdadır. Ayrıca şehrin birçok tatil yöresi ve turizm beldesi de vardır. Şehir Türkiye’nin turizm cenneti olarak bilinen şehirleri arasında ikinci sıradadır.

Şehrin en önemli turizm beldeleri; Marmaris, Milas, Datça, Bodrum, Köyceğiz ve Dalaman ilçeleridir. Ayrıca bu ilçelerin içerisinde yüzlerce tatil köyü, otel, turistik mekân, pansiyon gibi konaklama yerleri de mevcuttur. Uygun fiyatlar olarak en iyi ilçeler; Datça, Köyceğiz ve Milas’tır. Buralar dışında şehrin en pahalı yeri Bodrum’dur. Ardından ise Marmaris gelmektedir. Sebebi ise birçok ünlü ve yabancı turistin bölgeye gelmesinden kaynaklanmaktadır. Bodrum’da bulunan havalimanı sayesinde Uçak Bilet Firmaları bu bölgeden yaz boyunca ekonomik açıdan büyük katkıda bulunmaktadır.  Ayrıca ilçede ki en turistik yer ünlü Bodrum kalesidir. Kalenin yapılış tarihi oldukça eskilere dayanmakta olup, önemli bir liman şehri olan Muğla ilini savunmak için yapıldığı düşünülmektedir. Buraya sadece yabancı değil Istanbul, Izmir, Ankara, Çanakkale gibi yerli turistlerin de yoğun olduğu görünmektedir. Ayrıca bölge tarihi dokumacılık ve tekstil açısından da oldukça zengin bir yerdir. 

Şehir oldukça kadim medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için, Muğla ili birçok seyahatname ve yazıtta geçmektedir. Özellikle Evliya Çelebi isimli bilginin seyahatname isimli eserinde bölgeden sıkça söz edilmektedir. Kitap da bölgenin önemli bir Türk beyinin veziri tarafından fetih edildiği, ardından da rüyasında Hz. Muhammed (S.A.V.) göründüğünden ötürü Müslümanlığı seçtiği belirtilmektedir. Bölgeyi alan kişinin isminin Menteşoğlu’larından Darahikey Veziri Muğlı Bey olmasından ötürü bu isim zaman içinde son halini almıştır. İlin en önemli yerlerinden birisi de Muğla Kalesi olup, bu kale Muğlı Bey tarafından yıllarca kullanılmıştır. Farsça da Muğ kelimesi kâfir anlamına geldiği için, eskiden şehir genel olarak Hristiyanların yaşadığı bir bölgeymiş. Ayrıca Karya yolu denilen en eski tarihi kalıntılara da sahiptir.  

 


Muğla Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Mu%C4%9Fla%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Muğla Haritada Göster

Muğla

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 4 dakika
  • Ankara 1 saat 9 dakika
  • İzmir 44 dakika
  • Antalya 46 dakika
  • Adana 1 saat 18 dakika
  • Trabzon 1 saat 55 dakika
  • Şanlıurfa 1 saat 45 dakika
antalya transfer