Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Mersin Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Mersin Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Mersin uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Mersin Şehrinde Gezilecek Yerler

Mersin şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Mersin Uçuşları

Mersin şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Köklü bir geçmişe sahip olan Mersin’e gitmek için ultrabilet.com adresinden Mersin uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Tarihte bilinen en eski adı ile Kizzuvatna olan Mersin ili Hitit dönenin de Kue, klasik dönemde ise Kilikya ismini almıştır. Antik çağlara şahitlik eden kent Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağından itibaren yerleşik hayata geçilen bir bölge olmuştur. İçel adı ile de tanınan kent Türkiye Cumhuriyeti’nin 33. İli olma özelliğindedir. Büyükşehir Belediyesi statüsünde olan kentin 4’ü merkez ilçe olmak üzere 13 ilçesi vardır. Bu ilçeler; Akdeniz (merkez ilçe), Mezitli (merkez ilçe), Toroslar (merkez ilçe), Yenişehir (merkez ilçe), Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke ve Tarsus’tur. Kentin son sayımda nüfusu 1.793.931 olarak belirlenmiştir. Bu nüfus oranı ile Türkiye’nin en büyük 10. ilidir. Mersin uçak bileti seçeneklerinde en uygun fiyatları ultrabilet.com adresinde bulabilirsiniz.

Mersin uçak bileti firmaları bu özel şehirde gezinti yapabilmeniz için bütçenizi düşünerek en uygun uçak bileti seçeneklerini sunacaktır. Mersin, şehri tarihin canlı şahitlerinden biridir. Kentte tarihin dönüm noktalarında yer almış sayısız uygarlığın yaşam alanı olmuştur. Hititlerden, Kiliyaya, Hurrilerden Luviye, Asurlardan Babile, Medlerden Makedonlara kadar birçok devlet kente yerleşmiş ve kentte iz bırakmıştır. Kentte tarihi çanak çömlekler, paralar, kalıntlar, harabeler, kiliseler ve camiiler bulunmaktadır. Tarihin aydınlatılması açısından önemli bir görev üstlenen kentte Arkeolojik kazılar yoğun olarak devam etmektedir. Din turizmi açısından ise kent ayrı bir öneme sahiptir. Hıristiyanlar için kutsal sayılan Hz. İsa’nın Havarilerinden St. Paul’un Mersin Tarsus ilçesinde buluna evi ve kuyusu bulunmaktadır. Bu ev ve kuyu Vatikan tarafından Hıristiyanların Hac Yeri ilan edilmiştir. Hıristiyan âlemi için diğer bir özelliği ise Azize Aya Tekla’nın kabrinin bu kentte olduğu inanışıdır. Erken Hıristiyan döneminde burası Hac Yeri olarak kabul edilmekteydi.

İzmir, Konya, Adana, Mersin uçak bileti seçeneklerinin en uygununu bulmak için ultrabilet.com adresini ziyaret edebilir ve bütçenize en uyan uçak biletini rahatlıkla satın alabilirsiniz. Mersin Limanı Türkiye’nin en büyük limanı olma özelliğine sahiptir. Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biri olan kentte ülkenin en büyük 2. Serbest Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Serbest Sanayi Bölgesinde 400 den fazla firma bulunmaktadır. Diğer yandan kentte 150 den fazla firmanın faaliyet yürüttüğü Organize Sanayi Bölgesi de vardır. Nakliye ve gümrük firmalarının ağırlıkta olduğu kent ülkenin ticari faaliyetlerinde önemli yer tutar. Kentin ekonomik faaliyetleri çeşitli kollara ayrılmıştır. Sanayi, ticaret, hizmet, tuzim ve tarım kentin gelir kaynakları olup, işsizlik oranı %7’dir.


Mersin Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Mersin%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Mersin Haritada Göster

Mersin

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 24 dakika
  • Ankara 1 saat
  • İzmir 1 saat 24 dakika
  • Antalya 58 dakika
  • Adana 35 dakika
  • Çanakkale 1 saat 34 dakika
  • Erzurum 1 saat 23 dakika
antalya transfer