Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Mardin Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Mardin Otobüs Bileti

Mardin Otobüs Bileti

Şehrin en önemli kültürlerinden birisi de yeme içme kültürüdür. Özellikle Mardin otobüs bileti şehri Süryaniler tarafından uzun süre yerleşim birimi kabul edildiğinden, şehirde içki kültürü çok yaygın durumda idi. İslamiyet’e geçiş ile birlikte bölge halkı bu kültüründen vazgeçmiş olsa da, hala bölgede çok sayıda boğma rakı üreticisi bulunmaktadır. Özellikle şehrin mutfağı bu tarz içki kültürüne çok yakın yemekler ile doludur. Ayrıca bölgedeki Süryani etkisi mimari ve şehirleşmeye de etki etmiştir. Şehrin nüfusu 796.237 kişidir. Ayrıca şehir kültürü ile de dünyaya örnek bir kent olarak tarihe geçmiştir. Ayrıca şehirde en önemli el sanatlarından birisi de Ev Şarabı üretimidir. Hristiyan dönemlerden kalma olan bu gelenek bölgedeki bir kısım Türk ve Süryaniler tarafından yapılmaktadır.

Mardin otobüs bileti firmaları şehrinin tarihi yerleri içindeki kısa bir listeyi sıralayacak olursak şöyledir; Sultan Kasım Medresesi ve Kümbeti, Şehidiye Medresesi,Latifiye Camii, Sultan İsa Medresesi (Zinciriye Medresesi),  Ulu Camii, Zairi Camii, Zeynel Abidin Cami, Koçhisar Camii (Kızıltepe Ulu Camii), Harzem Medresesi, Hatuniye Medresesi, Melik Mahmut (Savurkapı) Camii, Eminüddin Medresesi, Erdemeşt Kalesi, Arur Kalesi, Dara Kalesi, Mardin Kalesi, Kız Kalesi. Bu tarihi eserler şehirdeki tarihi eserlerin dörtte biri bile sayılmayacak ölçüde olmasından ötürü, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezmek oldukça zaman almaktadır. Özellikle İslam medeniyetinin bölgeye etki etmesinden sonra çok sayıda Camii ve medresenin bölgeye yapılması üstüne birde bölgenin tarihi İpek Yolu üstünde olması bölgeyi değerli kılan en önemli unsur olarak göze çarpmaktadır.

Ayrıca Antalya, İzmir, Ankara, Konya, Mardin otobüs bileti şehri kervansarayları ile de ünlüdür. Şehirde yaklaşık olarak beş adet kervansaray bulunduğu belirtilmektedir. Şehir de ünlü Meryem Ana Kilisesi de mevcuttur. Şehirdeki kiliselerin sayısının camilere yaklaştığı bilinmektedir. Şehrin genel olarak geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık vardır. Ancak son zamanlarda şehir turizm gelirlerini az da olsa arttırmıştır. Şehir sınırları içinde ayrıca çok sayıda akarsu, mera ve ormanlık alanda bulunduğu için doğa turizmini sevenlerinde uğrak yeri konumundadır. Şehir de bir adet organize sanayi bölgesi de bulunmakta olup, bölgedeki terör olaylarından ötürü gelişemeyen sanayi son dönemlerde gelişmeye başlamıştır.

antalya transfer