Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Mardin Nusaybin Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Mardin Nusaybin Otobüs Bileti

Mardin Nusaybin Otobüs Bileti

Tarihi İpek Yolu olarak bilinen ticaret yolunun Suriye sınırının sıfır noktasında bulunan ve konumu itibarı ile de birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan Mardin Nusaybin otobüs bileti ilçesi, bölgedeki en turistik yerdir. Tarihi ile de oldukça dikkat çeken bölgede birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Ramanus-Cambus-Kasrı Belek, Ramanus Harabeleri, Rhabdium-Hafemtay Kalesi, Pınarbaşı (Serekani) ve Dirim (Şahban) Harabeleri,Haytam Kalesi (Dimitriyus), Aznavur Kalesi, Xetabin Harabeleri, Mar Abraham Manastırı,  Üzüm Suyu Kanalı, Tak-ı Zaferin, Şirvan Kalesi olarak bilinir.

İlçenin merkeze olan uzaklığı 120 km olup, Nusaybin otobüs bileti nüfusu ise 102.007 kişidir. İlçe de Süryaniler ve Ermeniler ağırlıkta olduğundan birçok kilise ve tapınak da tarihi eser olarak mevcuttur. İlçenin temel geçim kaynağı turizmdir.

antalya transfer