Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Malatya Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Malatya Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Malatya uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Malatya Şehrinde Gezilecek Yerler

Malatya şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Malatya Uçuşları

Malatya şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İki cumhurbaşkanı çıkarmış ve Türkiye’nin en kalabalık yirmi yedinci ili olan Malatya’yı ziyaret etmek için en uygun Malatya uçak biletini ultrabilet.com adresinde bulabilirsiniz.Malatya, tarihe de birçok kez tanıklık etmiş ender şehirlerimizden bir tanesidir. Ayrıca Doğu Anadolu bölgesinin en büyük şehirlerinden olan bu bölge, doğal yapısı gereği de Yukarı Fırat coğrafyasıyla iç içe bulunmaktadır. Şehir ayrıca Orta Anadolu bölgesinin kesişme noktası olduğundan birçok devlete ve medeniyete de ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Özellikle Anadolu’ya geçen Türkler ’in ilk yerleştikleri merkezlerden birisi de bu şehirdir. Şehrin geçmişine bakıldığında yüzlerce devleti sıralamak zor değildir. Tarihin her döneminde bu bölge önemli bir yer edinmiştir. Şehrin nüfusu ise yaklaşık olarak 772,904 kişidir. Cumhurbaşkanları İsmet İnönü ve Turgut Özal bu şehirden çıkmıştır.

Bu şehrin diğer bir özelliği de Malatya Ovası denilen çok verimli ve sulak arazilere sahip olmasıdır. Malatya uçak bileti firmaları en ucuz biletleri size temin edecektir. Şehrin en önemli ürünlerinden bir tanesi kayısılarıdır ve bu kayısılar şuanda Dünyaca ünlü bir konumdadır. Şehrin en önemli gelir kaynaklarından birisi de olan kayısılar, iç piyasaya da sürülmektedir. Şehrin en verimli yeri olan bu ovada onlarca meyve ve sebze yetiştirilmektedir. Şehir iklim olarak karasal sert iklime sahip olsa da, ara sıra ılıman iklim ile de karşılaşmaktadır. Şehir Orta Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinin kesişme noktasında olduğu için, iklimi her zaman için değişiklik gösteren bir yerdir.

İstanbul, Adana, Malatya uçak biletleri için ultrabilet.com adresini ziyaret etmelisiniz. Çok eski devletlerin kesişme noktası haline gelmiş Malatya ilinde tarihi eserler ve görülecek yerler oldukça fazladır. Özellikle eski dönemlerden kalma, camiler, medreseler, külliyeler, köşkler, saraylar, hamamlar, mezarlıklar ve antik eserler şehirde bolca bulunmaktadır. Şehrin önemli gelirlerinden birisi de doğal olarak turizmdir. Şehir bünyesinde sayısı fazlaca, oteller ve pansiyonlar mevcuttur. Özellikle Arslantepe Höyüğü görülmesi gereken yerlerden biridir. Yusuf Ziya Paşa Camii de tarihi olarak önemli yerlerden birisidir. Şehrin akarsu ve göller anlamında da zengin bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Orduzu ve Pınarbaşı gölleri ciddi şekilde bölgeyi sulayan akarsular olarak bilinmektedir. Zaten topraklarının büyük çoğunluğu alüvyonlu olduğu için tarım konusunda çok bereketli illerden birisidir.


Malatya Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Malatya%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Malatya Haritada Göster

Malatya

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 35 dakika
  • Ankara 1 saat 7 dakika
  • İzmir 1 saat 45 dakika
  • Antalya 1 saat 22 dakika
  • Adana 54 dakika
  • Trabzon 55 dakika
  • Bodrum 1 saat 47 dakika
antalya transfer