Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Konya Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Konya Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Konya uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Konya Şehrinde Gezilecek Yerler

Konya şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Konya Uçuşları

Konya şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Büyülü bir şehir olan Konya’yı ziyaret etmek için ultrabilet.com adresinden Konya uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük şehri olan Konya uçak bileti fiyatları için ultrabilet.com üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz. Konya ili, aynı zamanda Türkiye’nin en kalabalık şehirleri sıralamasında üst sıralardadır. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 2.161.303 kişidir. Ayrıca şehir gelişmişlik sıralamasında da Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesidir. UNESCO kültür mirası kapsamında şehir şuan da koruma altındadır. Ayrıca şehir 1987 yılına büyükşehir unvanına sahip olmuştur. Şehirdeki en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Çatalhöyük, şu anda Dünya mirası listesinde olup koruma altında olan bölgelerin başında gelmektedir. Ayrıca şehrin önemli sanayi ve ticaret kentlerinden birisi olduğu da söylenmektedir. Şehir aynı zamanda birçok beyliğe de başkentlik yapmış bir bölgedir.

Şehrin tarihine baktığımız zaman oldukça tarihi ve kültürel bir zenginlik göze çarpmaktadır. Konya uçak bileti firmalarından bu huzur veren şehir için en hesaplı uçak bileti seçeneklerini temin edebilirsiniz. Konya uçak bileti seçeneklerini karşılaştırabilir ve en ucuz uçak biletini kaçırmadan alabilirsiniz. Özellikle Türkler ’in Anadolu’ya geçişleri ile birlikte Konya şehri, çok önemli bir başkent haline geldiği görülmektedir. Şehir geçmiş zamanlarda Karamanoğulları Beyliği ve Anadolu Selçuklu Devleti’nin başkentliğini de yapmış önemli bir kenttir. Şehrin yemek kültürü de gerçekten incelenmeye değer ve güzel yemekler barındırmaktadır. Mutfağına ait başlıca yemekler ise; Yağ Somunu, Tiriti, Konya Pilavı, Etliekmek, Mevlana Böreği, Bamya Çorbası, Fırın Kebabı ve sac arasıdır. Ayrıca şehir Türk kültürüne ait çok sayıda eser de içermektedir. Şehirde bulunan Mevlana Müzesi üzerinde Kubbe-i Hadra denilen çift başlı kartal sembolü bulunmaktadır. Bu eskiden Anadolu Selçuklu Devleti arması olup, şu anda polis teşkilatında kullanılmaktadır.

Şehrin isminin de hikâyesi oldukça ilginç rivayetlere dayanmaktadır. Antalya, İzmir, Konya uçak bileti için ultrabilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Tarih öncesi çağlarda Konya şehrinin adı, Kutsal Tasvir anlamına gelen İkon sözcüğünden geldiği ve bunun bir minnet amacıyla konulduğu söylenmektedir. Rivayetlere göre şehre saldıran ejderhayı öldüren kişinin şerefine bir anıt yapılır ve anıta İkonion ismi verilir. Buradan zamanla isim son haline dönüşür. Bir başka rivayet ise, İslamiyet döneminde iki veli Anadolu üzerinde uçarak seyahat etmektedir. Uzunca bir yol gittikten sonra pınarlarıyla, doğasıyla, yeşilliği ve güzelliği ile şehri görürler. Gördükleri şehirde bir süre dinlenip konaklamak isterler. Sonrasında bir veli diğerine, konalım mı? Diye soru sorar. Sonrasında diğer veli de ona ne duruyorsun kon ya? Der.  Şehrin isminin oradan sonra son halini aldığı söylenmektedir.


Konya Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Konya%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Konya Haritada Göster

Konya

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 6 dakika
  • Ankara 48 dakika
  • İzmir 1 saat 7 dakika
  • Antalya 45 dakika
  • Adana 51 dakika
  • Bodrum 1 saat 6 dakika
  • Sivas 1 saat 5 dakika
antalya transfer