Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Kars Ankara Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

Son Bilet Rezervasyonu

45 Dakika

Ankara Hava Durumu

( Ankara )
Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 277

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Ankara%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 277
°C

Ankara Yerel Saati

09:01 GMT +03

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

873 Km.

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 Saat 39 Dakika

Popüler Hava Yolları

THY, Pegasus, Onur Air, Atlasglobal


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Kars uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Ankara Gezilecek Yerler

Ankara gezilecek ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Kars Ankara Uçuşları

Kars - Ankara uçuşları hakkındaki detaylı bilgileri aşağıdaki bölümde inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin en soğuk ili olan Kars kış aylarında ilk soğuyu hisseden ve ilk kar yağan ilimizdir. Kış aylarında turistler kayak merkezi için ziyaret etmektedir. Tarihin en eski yerleşim yeri olan Kars isim olarak Türkçe isme sahip olan en eski şehirdir aynı zamanda. Urartuların, Arapların, Selçukluların, Perslerin, Osmanlıların, Rusların, İngilizlerin ve Ermenileri hüküm sürdüğü ilde kültürel bakımından her birinden bir şeyler almış ve kültürü çok zengin bir şehirdir. Aynı zamanda farklı dinlerinde uzun süre burada hakimiyet kurduğu görülmüştür. Bu sebepten dolayı Kars ilimizde farklı dinlere ait ibadet yerleri hala varlığını sürdürmektedir. Kars ilimizde yaşanılan savaşlar, savaşların galibiyetlerini simgeleyen ‘’Gazi’’ madalyası almıştır. Bu şehirde birçok tarihi eser bulmak ve tarihimiz yakından tekrar yaşamak mümkündür. Burada bulunan Kafkas Üniversitesinde her yıl farklı fakülteler açılıp öğrencilerin tercihleri arasına girmeyi başarmıştır. Üniversitede 15.000 öğrenci şu anda bulunmaktadır.

  Kars bir çok şairin, yazarların dizelerine konu olmayı başarmış. Cemal Süreya’nın Beyaz, Uykusuz ve Uzakta diye adlandırdığı il Kars ilimizdir. Akıllarda yer etmiş olan bu şehir tüm yönetmenlerin yazarların ve şairlerin hep kalemine konu olmuştur. Türkü, Gazel ve Halk oyunlarının en mükemmel adresi Kars ilimizde bulunmaktadır. Birbirinden lezzetli yemekleri ile tüm illerden farkını gösteren bu ilimizin ilk beş yöresel yemeği;  Kaz Tiridi, Kaz Çekmesi, Hasıl, Hengel, Umac. Her damak tadına uygun yöresel yemekleri her ziyaretçisini hayran bırakmıştır.

  Ankara ilimizden Kars ilimize ziyaretçi her yıl artmaktadir. Özellikle Uçak Bilet Firmalarının en uygun uçak fiyatları ile ulaşımı daha da kuvvetlendirmiştir. İstanbul, Ankara, Bursa, veya Çanakkale  ilimizden en uygun uçak bilet fiyatlarını ultrabilet.com web sitesinden satın alabilir gezinize en ucuz uçak biletleri ile başlayabilirsiniz.

  Kars Ankara arası karayolu üzerinden yaklaşık on iki saat sürmektedir, aada 1.076,1 km vardır. Ancak havayolu ile bunu bir saate çekmek mümkündür. Çok nadir aktarmalı uçuşlar olsada arada sadece bir saat fark olmaktadır. Buraya vardıktan sonra otobüs, taksi, veya transfer araçları ile kent merkezine geçiş yapmak oldukça kolaydır.

antalya transfer