Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Kahramanmaraş Onikişubat Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti

Kahramanmaraş Onikişubat Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Onikişubat Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Onikişubat Otobüs Bileti

Dulkadiroğulları beyliğinin kurulduğu kent olan Kahramanmaraş Onikişubat otobüs bileti ilçesi, ayrıca Fransız ve Ermeni işgaline direnişin başladığı merkez olarak bilinir. İlçe Milli Mücadele döneminde Fransız askerlerine karşı askeri mukavemetin başladığı ve sonraki zamanlarda direnişin merkez üssü olarak belirlendiği belirtilir. Karayılan ve Sütçü İmam gibi kahramanların tüm saldırı planlarını bu ilçedeki merkezlerde hazırladıkları rivayet edilir.

İlçenin nüfus olarak en kalabalık yerdir. Onikişubat otobüs bileti ilçesinin nüfusu 357.870 kişi olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 70 km’dir. İlçenin temel geçim kaynakları arasında tarım gelse de, her yıl düzenlenen şenlikler ve kutlamalar sayesinde bölgeye birçok yerli turistin geldiği de bilinmektedir. Ayrıca tarihi eşyalarında satıldığı yer olarak bilinir.

antalya transfer