Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
İstanbul Artvin Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti
İstanbul Artvin Uçak Bileti

İstanbul Artvin Uçak Bileti

Satranç Oyununu Kim Bulmuştur? İstanbul Artvin Uçak Bileti

Beyin Sporu: Satranç

Kısaca satranç oyunu, karşılıklı olarak iki Uçak Bileti arasında, satranç tahtası denilen bir tahtanın üzerinde oynanan bir oyun türüdür. Bu tahtanın üzerinde satranca dair özel taşlar bulunmaktadır. Bu oyun türü o kadar gelişmiştir, Dünya üzerinde turnuvaları düzenlenmekle birlikte, bir spor dalı olarak adlandırılmaktadır.

Üzerinde oynanan tahtanın boyutu ile ilgili bilgiler Uçak Bileti Al verilecek olursa; matematiksel açıdan 8×8 büyüklüğünde, toplamda 64 kare olan bir tahtada oynanır. Bu tahtanın yarısı siyah olmakla birlikte diğer yarısı da beyazdır. Aynı zamanda, oynanan satranç taşları da genellikle 16 taşı siyah, diğer 16 taşı da beyazdır. Oyunda, bu 16 taşın tek amacı karşı takımı taşlar yardımı ile mat edebilmektir. Bunun anlamı, karşı takımdaki oyuncunun taşlarında bulunan şahın tehlikede olmasıdır. Aynı zamanda, belirtilen bu tehdit içerisinde karşı takımdaki oyuncu tehditte bulunan taşı şahı bir yere oynatamamaktadır. Son olarak, satranç oyununda bulunan 16 taş şu şekilde sıralanabilir. 1 tane şah, 1 tane vezir, 2 tane kale, 2 tane fil, 2 tane ve 8 tane piyon vardır.

Tarihte Satranç Oyunu:

Bu spor dalı, genel kültür açısından bakıldığında, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkmıştır. Milattan önce 6. yüzyılda ortaya çıkan bu oyun, milattan sonraya gelindiği vakit birçok toprakta çoktan bilinmeye başlamıştır. Bu oyun bilinmeye başlarken, popülerliğini Avrupa’da soylular arasında geliştirmiştir. Bu nedenledir ki, artık satranç oyunu kraliyet oyunu olarak adlandırılmaktadır. Oyunun kurallarına değinildiğinde, birçok kez oynanma şekli de değişmiştir, ama günümüzdeki halini alan kurallar ve oynanma şekli 19. yüzyılda başlamıştır. 20. Yüzyılda ise artık Uçak Bileti Fiyatları oplumunun en yüksek kesimlerinde oynanan bir spor dalı halini almıştır. Aynı zamanda,
Bununla birlikte ilk resmi Dünya Satranç Federasyonu 1924 yılında kurulmuş olup, satranç şampiyonu ise Wilhelm Steinitz’dır.

antalya transfer