Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Iğdır Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Iğdır Otobüs Bileti

Iğdır Otobüs Bileti

Doğu Anadolu’nun parlayan yıldızı haline gelen tarihi ticaret yoları üzerinde bulunan, coğrafi ve iklimsel koşulları ile Iğdır otobüs bileti gezilip görülmesi kentler arasındadır. Dağların arasında bir ovada kurulan şehri Aras Nehri suyu ile beslemektedir. İklimsel koşulları ile bize Doğu Anadolu’nun soğuk havasını pek hissettirmeyen kent ulaşım kolaylığıyla da diğer bölge kentlerinden hemen ayrışmaktadır. Kente kara yolu ile ulaşılabileceği gibi kentte bulunan Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile de ulaşım mümkündür. Nüfusu 192.785 kişi olan kentin merkez ilçesi ile birlikte dört ilçesi vardır. Bu ilçeler; Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca’dır. İl ve ilçeler arası ulaşım sorunsuz sağlanmaktadır.

Üç ülke ile sınır olan Doğu Anadolu’nun Çukurova’sı olarak da bilinen kentin tarihi, kültürel, folklorik, doğa ve iklim özellikleri adından oldukça söz ettirmektedir. Iğdır otobüs bileti firmaları ilinin tarihi ve doğa özelliklerinde bahsetmek yerinde olacaktır.  Kentin önemli dağları bulunmaktadır. Bu dağlar; Kızılcaziyaret Dağı, Durak Dağı, Zor Dağı, Pamuk Dağı, Büyük Ağrı ve Küçük Ağrı kentin çevresinde bulunmaktadır. Ayrıca Durak Dağı üzerinde bir adet gölde vardır. Bu göl Balık Gölüdür. Kentte Aras Nehri haricinde çeşitli akarsularda bulunmaktadır. Bu akarsular; Gaziler Çayı, Buruksu Çayı, Aşağı Karasu Çayı ve Orta Karasu Çayıdır. Kentte bulunan ovalar ise çeşitli toprak tiplerine sahiptir. Alüvyal toprak tipinin yanında tuzlu toprak tipide bulunmaktadır.

Kentte sayısız tarihi ve kültürel zenginlik bulunmaktadır. Karakale Harabesi, Selçuklu Kervansarayı, Kültepe Mezarlığı, Kümbet, Korganı Kalesi ve Koç Başlı Mezarlar kentin önemli tarihi eserleridir. Ayrıca her sene çeşitli festivallerde düzenlenmektedir. Her ne kadar kent tarihi eserlere sahip olsa da turizm fazla gelişmemiştir. Daha çok tarım ve hayvancılığın geliştiği kentte sanayi ve ticarette gelişmektedir. Eğitim anlamında da önemli adımlar atılmaktadır. 1995 yılında Kafkas Üniversitesine bağlı Meslek Yüksekokulu açılan kentte 2008 yılı itibari ile üniversite kurulmuştur.  Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul, Iğdır otobüs bileti Üniversitesin de her sene binlerce öğrenci öğrenim görmektedir. Kentin spora da büyük bir ilgisidir. Alt liglerde mücadele eden birçok spor kulübü bulunmaktadır. Keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri ve tarihi ile kent yeni ziyaretçilerini beklemektedir.

antalya transfer