Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Hatay Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Hatay Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Hatay uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Hatay Şehrinde Gezilecek Yerler

Hatay şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Hatay Uçuşları

Hatay şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Yemekleriyle ve tarihiyle gezilmesi gereken Hatay’a gitmek için Hatay uçak biletinizi ultrabilet.com adresinden satın alabilirsiniz. Hatay ili Anadolu’nun köklü bir tarihe ev sahibi yaptığı illerimizden birisidir. İ.Ö (Hz. İsa’dan Önce) 100.000’li yıllarda başlayan Orta Paleotik Dönem’e kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Bunun sebebi olarak insan topluluklarının bölgenin yerleşime uygun bir yer olarak bu bölgeyi seçmesini söyleyebiliriz. Çünkü ılıman bir iklime sahiptir, ilaveten toprakları verimli bir bölgedir. Hatay, Akdeniz bölgesinde yer alan bir sınır ilidir. Tam olarak Suriye ve Lübnan dağları arasında El Bekaa Vadisi’ni de içine alan bir bölgedir.  Bu bölge tarihin eski çağlarından beri göçlere tanık olmuştur; Mezopotamya’dan Akdeniz’e çıkmak için de ideal limanların burada yer alması tercih sebebi olmuştur. Farklı inançların tarihi atmosferini, antik kentleri ve yaylaları ile turizm açısından da tercih edilmektedir.

Hatay uçak bileti firmaları size en uygun uçak bileti seçeneklerini sunmaya hazırdır. İlimizin ismine ilişkin ilk bilgiler ise İ.Ö. 1200’li yıllara dayanmaktadır. Bu da Genç Hitit prensliklerinin zamanına denk gelmektedir. Genç Hitit döneminde prenslikler birleşerek Hattena Krallığı adını almıştır. Hatay uçak bileti fiyatları konusunda en uygun seçenekleri ultrabilet.com adresinde bulabilirsiniz. adının da buradan geldiği düşünülmektedir. Tam olarak ise 1936 yılında Mustafa Kemal Atatürk Hatay ismini bölgeye vermiştir. 2010 yılı nüfus sayımında nüfusu, 1.480.571 olarak tespit edilmiştir.  Hatay ilinin merkez ilçesi Antakya’dır. İskenderun, Altınözü, Defne, Antakya, Belen, Samandağ, Kumlu, Erzin, Reyhanlı, Dörtyol, Yayladağı, Arsuz, Hassa, Kırıkhan, Payas ise Hatay’ın ilçeleridir. Hatay’ın yarıya yakın bölgesi tarıma elverişli ve verimli topraklardan oluşmaktadır. Hemen her yerinde tahıl, meyve, sebze gibi birçok ürün yetişebilmektedir. Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yetiştiriciliğine ek olarak arıcılık ağırlıklı olarak yapılmaktadır; deniz ürünü çeşitliliğini de bulunan Hatay’da istavrit, barbunya ve gümüş balığı daha çok bulunmaktadır.

Ankara, İstanbul, İzmir, Hatay uçak bileti almak için ultrabilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Hatay ilimizde taşımacılık ve ticarette oldukça fazladır. Özellikle limanları sebebi ile deniz aşırı ticaret revaçtadır. En çok da Ortadoğu ülkelerine deniz ticareti yapılmaktadır. 1970 yıllarında kurulmuş olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş, Hatay’ın sanayisinin ve bu alanda yan sanayilerinde gelişmesine katkıda bulunmuştur. Bugün en büyük demir çelik üretimi ve işlemesi İskenderun Körfezi’nde yapılmaktadır. Hatay uçak biletinizi almak artık çok daha hızlı ve güvenilir olacaktır. Hatay, çok yönlü olan bir bölge olarak kaleleri, hanlar ve hamamları, yaylaları, antik kentleri, kaplıcaları, ören yerleri (tarihi kalıntılar ve buluntular) olarak turizm potansiyeline de sahiptir. Hatay mutfağı da damak tadınızı şenlendirecektir. Defne sabunu, ipek dokumalar, biber salçası ve nar ekşisi Hatay’a özgü sadece birkaç şeyden biridir.


Hatay Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Hatay%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Hatay Haritada Göster

Hatay

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 35 dakika
  • Ankara 1 saat 9 dakika
  • İzmir 1 saat 37 dakika
  • Antalya 1 saat 10 dakika
  • Adana 39 dakika
  • Van 1 saat 25 dakika
  • Dalaman 1 saat 22 dakika
antalya transfer