Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Erzincan Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Erzincan Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Erzincan uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Erzincan Şehrinde Gezilecek Yerler

Erzincan şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Erzincan Uçuşları

Erzincan şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Doğu Anadolu bölgesinin deltalarla ve ovalarla kaplı, aynı zamanda yeşilliği en bol ili, şüphesiz Erzincan ilidir. Erzincan iline gitmek için ultrabilet.com adresinden Erzincan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Şehir doğal bir bitki örtüsü ile kaplı olup dağlık ve tepe bölgeleri çok fazla olan bir ilimizdir. Bu şehrimiz birçok imparatorluk hatta Sovyet hükümetlerine bile ev sahipliği yapmış olup, doğası ve kültürü ile Doğu Anadolu illeri içinde eşsiz bir kültüre sahip ender illerimizden birisidir. İlimizin batısında Sivas, doğusunda Erzurum, güneyinde Tunceli ve Kuzeyinde Gümüşhane illeri ile komşudur. İlimizin en önemli özelliklerinden birisi de, Hitit uygarlığına başkentlik yapmış olmasıdır. Ayrıca birçok kez savaşlara sahne olmuş bu ilde, tarihi kalıntılar ve eserler bulmak çok da zor değildir.

Bu ilimizin en meşhur özelliği yemeği ise, Erzincan tulumudur. Yemekleri ile harika bir lezzet sunan Erzincan’ı ziyaret etmek için Erzincan uçak bileti firmalarını inceleyebilirsiniz. Bol tuzlu ve sert bir peynir olan bu tulum, uzun yıllardır bölgede üretilen yöresel lezzetlerden birisidir. İlimizin tarihi hakkında çok fazla bir bilgi bulunmayıp, geçmişinin M.Ö. 1600 yıllarına kadar dayandığı bilinmektedir. Urartu medeniyetinin kontrolü altında olan bu ilimiz, önceleri Hitit uygarlığının elinde kalmış sonraları ise Med uygarlığı ile savaşan Urartuların elinden çıktıktan sonra Pers imparatorluğunun da bir süre eline geçmiştir. Bu sebeple şehrimizde tarihi anıt ve kalıntılar oldukça fazladır. İlimiz aynı zamanda Fırat nehrinin kollarına da ev sahipliği yaptığı için, balıkçılık ve av kültürü oldukça gelişmiş bir yerdir. Şehrimizin nüfusu 154.068 kişidir.

Antalya, İzmir, Erzincan uçak bileti için ultrabilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehrin en önemli özelliklerinden birisi de, Osmanlı Devleti zamanında bölgede ki Rus çarlığının kısa süreliğine kurduğu Erzincan Hükümetidir. Bilindiği üzere Osmanlı İmparatorluğu 1.Dünya Savaşı esnasında İttifak devletlerinden yana tutum almış ve Sovyetler ile savaşmaya başlamıştı. İşte tam da bu sıralarda Karadeniz’den birkaç il ile bu ilimiz de, Sovyet kontrolüne girmiş ve merkezi hükümeti direk olarak Sovyet idaresine bağlanmıştı. Ancak Ekim devriminden sonra Çar yanlısı bürokratlar ve subaylar idam edilmiş ve dolayısıyla bu bölgedeki birçok subay komünist subaylar tarafından idam edilmişti. Sonrasında vergi kanunları ve toprak kanunları direk olarak Sovyetlere bağlanan bu ilimiz, 1921 yılında Kuvay-i Milliye tarafından geri alınmıştır.


Erzincan Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Erzincan%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Erzincan Haritada Göster

Erzincan

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 42 dakika
  • Ankara 1 saat 15 dakika
  • İzmir 1 saat 56 dakika
  • Antalya 1 saat 36 dakika
  • Adana 1 saat 7 dakika
  • Balıkesir 1 saat 49 dakika
  • Şanlıurfa 51 dakika
antalya transfer