Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
En Ucuz Çorum Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
En Ucuz Çorum Otobüs Bileti

En Ucuz Çorum Otobüs Bileti

İlk Bilgisayarın Adı Nedir? Biraz teknoloji ilgilisi olan yolcularımız bilecek elbet ama En Ucuz Çorum Otobüs Bileti almış olan misafirlerimize nazaran yinede paylaşımda bulunacağız.

 

Bilgisayar Nedir?

 

Bilgisayar, bilgileri toplamak, düzenlemek, değiştirmek için kullanılmak ve ayrıca veri işlemek ve matematiksel işlemler gerçekleştirebilmek amacıyla geliştirilmiş ve internetinde dahil olmasıyla birlikte Çorum Otobüs Bileti genel kültür düzeyin artırmayı sağlayan elektronik bir alettir.

 

Tarihçesi

 

M.Ö. 2400’lü yıllarda Babil İmparatorluğu döneminde icat edilen abaküs, basit bir hesap makinesi olduğu için kimi Ucuz Otobüs Bileti göre bilgisayarın atası gibi görülmektedir.

Fakat hesap makinelerini ve delikli kart sistemiyle çalışan Mark I gibi denemeleri geçersek, bugün ki anladığımız anlamda ilk dijital bilgisayarın adı ENIAC’tır.

 

ENIAC

 

  1. Dünya Savaşı sırasında ABD Ordusu’nun daha gelişmiş bilgisayarlara ihtiyaç duyması, top atışları hesaplamalarına yardımcı olması ve daha az isabet hatalı uzun menzilli füzelerin kullanımı için Amerika Birleşik Devletlerinin verdiği maddi destekle 1945 yılında J. PresperEckert ve John W. Mauchly ekibi tarafından yapıldı ve bilgisayar tarihine bir devrim niteliğinde oturdu. ENIAC, bugünkü çiplerin ilkel versiyonu sayılabilecek olan RAM bellek ve elektron tüpleri kullanımıyla kendinden önceki bilgisayar olarak nitelendirilen aletlerin bin katı bir işlem gücüne sahipti. 1945’de yapılan bu bilgisayarın gerçek anlamda çalışabilmesi ancak 1947 yılında mümkün oldu ve bu da savaşın bittiği zamanlara denk geldiği için Otobüs Bileti ca istenilen amaçlarla kullanılamadı. Savaş sonrasında daha çok atom enerjisi hesaplamalarında, termal tetiklemede, hava tahminlerinde ve diğer bilimsel çalışmalarda yardımcı oldu. 1951 yılına gelindiğinde ise daha çok endüstriyel alanlarda kullanıma girdi. 167 metrekarelik alana sığan ve yaklaşık 30 ton ağırlığa sahip olan bu ilk bilgisayarın yapım maliyeti o günkü koşullara göre 500 bin dolar idi ki bu şuan da 6 milyon dolara denk gelmektedir. ENIAC 1947-1955 yılları arasında kullanılmış ve bu tarihlerden sonra sırasını daha gelişmiş bilgisayarlara bırakmıştır. Parçaları şuan da Amerikan Ulusal Müzesi’nde sergilenmektedir.

 

antalya transfer