Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
En Ucuz Adana Aksaray Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti

En Ucuz Adana Aksaray Otobüs Bileti

En Ucuz Adana Aksaray Otobüs Bileti

En Ucuz Adana Aksaray Otobüs Bileti

Felç Nedir? Online En Ucuz Adana Aksaray Otobüs Bileti alan yolcularımız, Elbette sağlı sorunu hiç kimse yaşamak istemez ancak bilgi adına yapacağımız paylaşımların da yolcularımız adına faydalı olacağına inanıyoruz.

Beyine giden damarlardan birisinin tıkanmasıyla beyne giden kanlanmanın azalması veya durması sonucu meydana gelen sağlık problemine felç  (inme) denir.  Yetişkinler de en sık rastlanan sakatlık sebebi bir beyin damar hastalığı olan felç sorunu meydana gelmektedir. Felç sonucunda hasar gören bölgeye göre hissizleşmeye belirti vermeye başlarlar. En Ucuz Adana Otobüs Bileti de bu konuları merak ettiği için böyle bir makaleyi ele almaya karar verdik.

 

2 çeşit felç tipi vardır:

 

İstemik felç;  beyni besleyen damarların tıkanması sonucu 5 dakika içerisinde hasar gören bölgelerde kalıcı hasar oluşmaktadır.

 

Hemorajik felç; halk dilinde beyin kanaması sonucu yani beyni besleyen damarların yırtılması ve çatlaması  sonucu meydana gelen felçtir. Vaktinde müdahale edilmediği takdirde kısmi ve kalıcı hasarlar görülebilmektedir.

 

FELÇ NEDENLERİ

 

Yüksek tansiyon, şeker hastalığı, yüksek kolestrol, stres başlıca nedenlerindendir.

 

FELÇ BELİRTİLERİ

 

Birden gelen bilinç kaybı, ani gelişen ayak, kol, yüz, dudak vb. bölgelerde uyuşma ve hareket ettirememe, görme bozuklukları, konuşma bozuklukları, şiddetli baş ağrıları felcin bazı en belirgin özelliklerindendir.

 

Risk altında olan kişiler; Sigara kullanıp tansiyon hastası olan ve  egzersiz yapmayan bireyler ,

Menopoz döneminde ki Otobüs Bileti ile yolculuk yapan ve diğer aşırı stres altında kalan bireylerde felç riski fazladır.

 

FELÇTE TANI

 

Beyin tomografisi ve MR çekilerek bir takım testler yapılarak tanı konulabilir. Tanı mutlaka hastanede konulmalıdır.

 

FELÇTE TEDAVİ

 

İnmenin tedavisi En Ucuz Otobüs Bileti alan yolcularımız şahsi bilinciyle ilişkilidir. İnmenin tedavisi olmadığını düşünen bireyler yakınlarını hastaneye yetiştirmekte geç kalabilmektedir. İnmenin tedavisinde beyni tıkayan damarların en kısa sürede açılması gerekiyor. Geç kalındığı süre zarfında beyin damarları açılsa bile sonuç alınamayabilir. Hastanın şanslı sayılabilmesi için ilk 4 saat 30 dakika içerisinde hastaneye ulaştırılması gerekmektedir. Yetiştirilen hastalar %70 oranında eski yaşantısına geri dönebilmektedir. Tedavi ameliyattır. Ameliyat olduğu takdirde hasar gören bölgeler için fizik tedavi ve rehabilitasyon uygun görülmektedir. En Ucuz Aksaray Otobüs Bileti

antalya transfer