Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Elazığ Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Elazığ Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Elazığ uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Elazığ Şehrinde Gezilecek Yerler

Elazığ şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Elazığ Uçuşları

Elazığ şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Güneydoğu bölgesinin belki de en önemli illerinden birisi de, şüphesiz Elazığ ilidir ve bu ilde güzel bir gezinti yapabilmeniz için ultrabilet.com adresinden Elazığ uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bu ilimiz Güneydoğu bölgesinin dördüncü büyük nüfusa sahip illerinden birisi olma özelliği taşır. Aynı zamanda çok eski bir tarihe sahip olan şehrin isimleri de zaman içerisinde sıkça değişmiştir. İlin tarihine baktığımız zaman M.Ö. 20 yüzyıla kadar gittiği görülmektedir. Eski isimlerinin bazıları Harput, El Azık, El Aziz’dir. Şehrin en önemli özelliklerinden birisi ise Yukarı Fırat Havzasında bulunmasıdır. Bu havza geniş ve verimli tarım arazilerine sahip olduğu için, Doğu Anadolu Bölgesinin en çok tarım yapılan illerinden birisi olma özelliğini bu şehre vermiştir. Şehir yaklaşık olarak 9.153 kilometrekarelik bir alana sahiptir.

En ucuz uçak bileti için Elazığ uçak bileti firmaları size yardımcı olacaktır. Şehrin tarihinde uzun yıllar boyunca Müslümanlar, Süryaniler, Ermeniler, Rumlar yaşamıştır. Bu sebepten ötürü Elazığ şehrinde hiç de azımsanmayacak tarihi eserler ve binalar mevcuttur. Bu şehir de doğanlar veya yaşayanlar, kendi aralarında Gakgoş lakabını kullanırlar. Bu lakap bölge dilinde bey, ağabey adıyla bilinen bir isimdir. Şehrin yemek kültürü de hiç azımsanmayacak şekilde geniş ve çok çeşitlidir. Yıllar boyunca devletlerin geçiş güzergâh yolu olmasından ötürü eski zamanlardan kalan yüzlerce hanın olduğu bu şehir de, tüm kültürlere ait yemeklerden bulmak çok zor değildir. Özellikle bölgedeki en meşhur yemek olan Kofik dolması, gerçekten tadılmaya değer bir lezzet olarak dikkati çeker. Şehrin yapısı içerisinde çok fazla baraj olduğundan, sulak bir bölge olarak da bilinmektedir.

Antalya, İstanbul, Elazığ uçak biletlerinizi ultrabilet.com adresinden temin edebilirsiniz. Şehrin nüfusu diğer Doğu Anadolu illerine göre çok fazladır. Son yapılan sayımlarda Elazığ ilinin nüfusunun 412.220 kişi olduğu belirtilmiştir. Şehrin kuzeyinde Keban Barajı, doğusunda Bingöl, batısında Karakaya Barajı mevcuttur. Şehrin iklimi sert karasal iklim olarak bilinmektedir. Ayrıca Malatya ilinin havzalarının bir kısmına da sahip olduğu için, verimli arazileri tahmin edilenin çok üstünde bir şehirdir. Bu şehrin kışı diğer Doğu Anadolu illerine göre daha yumuşak geçmesine rağmen, yazları çok sıcak geçer. Ancak son zamanlarda yapılan yapay gölet ve barajlardan ötürü şehrin ikliminde sapmalar olduğu gözlemlenmeye başladı. Doğu Anadolu illeri içinde de en çok yağış alan şehirlerden birisidir.


Elazığ Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Elaz%C4%B1%C4%9F%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Elazığ Haritada Göster

Elazığ

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 43 dakika
  • Ankara 1 saat 15 dakika
  • İzmir 1 saat 54 dakika
  • Antalya 1 saat 31 dakika
  • Adana 1 saat 1 dakika
  • Bodrum 1 saat 53 dakika
  • Dalaman 1 saat 45 dakika
antalya transfer