Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Edirne Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Edirne Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Edirne uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Edirne Şehrinde Gezilecek Yerler

Edirne şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Edirne Uçuşları

Edirne şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tarihi derin olan Edirne’yi yakından görmek için ultrabilet.com adresinden en ucuz Edirne uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu tarihe damgasını vurmuş en önemli devletlerden biridir. 600 sene boyunca Dünya’ya hükmetmiş ve bu hükümdarlığını ilim ile tescil ettirmiştir. İşte böyle bir dönem içerisinde Osmanlı başkentliği yapmış olan Edirne şehrinin tarihi de, en az Osmanlı İmparatorluğu kadar derin ve köklüdür. Bu tarihin en kısa haliyle Roma İmparatorluğuna kadar gittiğini ve Spartaküs efsanesinin bile çıktığı topraklar olarak rivayet edilen bu şehrin geçmişine bakmak, adeta tarihin derinliklerine bakmakla eş değer olduğu kanısındayız. Özellikle yemek kültürü ve yaşam kültürleri ile farklı bir yapısı olan bu şehir, gelen her vatandaşı büyülediği gibi, gelen her Avrupalıyı da kendine hayran bırakıyor. En hızlı ve güvenilir şekilde Edirne uçak biletini alabilir ve tarihi dokusunu korumakta olan bu güzel şehirde gezme imkanı bulabilirsiniz.

Edirne uçak bileti firmaları sizin için en uygun bilet fiyatlarını ultrabilet.com üzerinden temin edecektir. Gelin şimdi bu şehrin kısa bir tarihine göz gezdirelim. M.Ö. 1200 ila 1400 yılları arasında şehrin kontrolünün Aka İmparatorluğunun elinde olduğunu bilmeyen yoktur. Sonrasında Akalar bölgeden çekilince yerine Ahameniş İmparatorluğu bölgeye hâkim olmaya başladı. Bu imparatorluğun bölgeye hâkim olmaya başladığı sıralarda, takvim yaprakları M.Ö. 510 yılını gösteriyordu. Aka döneminde şehir adeta bir emniyet kenti haline gelmişti. Çünkü Akalar bilindiği üzere savaşçı ve dövüşmeyi çok iyi bilen bir halktı. Özellikle kılıç kullanma ve yakın dövüş konusunda uzman bir millet sayılırlardı. Sonrasında sırayla İskitler, Makedonlar, Romalılar, Bulgarlar olarak bu şehre hükmettiler. Sonrasında ise Edirne şehri çok başka güçlerin eline geçmeye başladı. Şehrin nüfusu son verilere göre 400.280 kişidir.

Antalya, İzmir, Diyarbakır, Edirne uçak biletinizi ultrabilet.com adresinden karşılaştırma yaparak satın alabilirsiniz. Roma İmparatorluğu bölündükten sonra, Bizans’ın kontrolüne giren Edirne şehri, kısa bir süre Latin İmparatorluğu adı verilen devletinde emrine girdi. Bu zamanlarda Katolikler ve Ortodoksların savaşında şehir ciddi şekillerde zarar gördü. Çünkü o yıllar Roma İmparatorluğunun yıkılmaya yüz tuttuğu devirlerden birisi olduğu için, bölgede çokça Hristiyanlar arası mezhep çatışmaları yaşanıyordu. Bu savaşlar ile zayıflayan şehir, en son Osmanlı devletinin kontrolüne girdi. Şehrin Osmanlı’ya kayıtsız, şartsız teslim olmasında ki en önemli sebebin bu yaşanan savaşlar ve yıkımlar olduğu da tarih kitaplarında sıkça yazar. Özellikle Bizans İmparatorlarının bölgeyi adeta bir yağma yeri olarak görmesi, bölge halkının direk olarak Osmanlı’ya teslim olmasında büyük rol almıştır.

 


Edirne Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Edirne%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Edirne Haritada Göster

Edirne

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 47 dakika
  • Ankara 1 saat 15 dakika
  • İzmir 59 dakika
  • Antalya 1 saat 21 dakika
  • Adana 1 saat 43 dakika
  • Gaziantep 1 saat 54 dakika
  • Trabzon 1 saat 58 dakika
antalya transfer