Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Diyarbakır Cidde Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

Diyarbakır Cidde Uçak Bileti

Son Bilet Rezervasyonu

40 Dakika

Cidde Hava Durumu

( Cidde )
Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 277

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Cidde%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 277
°C

Cidde Yerel Saati

17:20 GMT +03

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1855 Km.

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 Saat 58 Dakika

Popüler Hava Yolları

Thy

Diyarbakır Kalkışlı Uçak Biletleri

En uygun ve ucuz Diyarbakır uçak bileti alternatiflerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Fiyatlar çeşitli kriterlere göre farklılık gösterebilir.


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Diyarbakır uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Cidde Gezilecek Yerler

Cidde gezilecek ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Diyarbakır Cidde Uçuşları

Diyarbakır - Cidde uçuşları hakkındaki detaylı bilgileri aşağıdaki bölümde inceleyebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın nüfusu bir milyon yedi yüz bine yakındır. Anadolu’nun en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Sert bir iklime sahip olup, yazları sıcak ve kurak geçer. Kış mevsimi ise çoğu Anadolu şehri kadar sert geçmez. Bitki örtüsü genellikle bozkırdan oluşur. Ulaşım demir yolu, kara yolu ve hava yolu ile sağlanabilir. Diyarbakır uçak bileti alırken bir ön araştırma yapmak faydalı olacaktır.  Çeşitli kültürel mirasları içeren bir alana kurulan Diyarbakır çevresinde geçmişte birçok medeniyet yaşamıştır. Son yapılan çalışmalarla tarihinin milattan önce yedi bin beş yüzlü yıllara dayandığı tespit edilmiştir. Diyarbakır Surları, Behram Paşa Camii, Mesudiye Medresesi, Hasan Paşa Hanı, Asur Kalesi, Meryem Ana Klisesi, On Gözlü köprü ve Ergani Hilar Mağaraları gibi yüzyıllardır devam eden bir yaşım izlerini taşıyan yapılara sahiptir. Tüm uçak bilet firmaları arasından sizin için uygun bir tarihi seçerek tüm bu güzellikleri keşfederken geçmişe kısa bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Cidde ise bir Suudi Arabistan kentidir. Mekke’ye ulaşım genellikle bu şehirden sağlanır. Konum olarak Kızıldeniz’in kıyılarında yer almaktadır. Ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Diğer Suudi Arabistan şehirlerine göre daha yumuşak bir havası vardır. Yine de çöl ikliminin ülkede hakim olduğunu unutmamak gerek. Yaz mevsimlerinde sıcaklıklar oldukça yüksektir. Kızıldeniz ise sıcaktan bunalan insanların içini ferahlatacak manzarasıyla kilometrelerce uzanırken sahil şeridi boyunca yer alan birçok restoran ve kafe sizleri bekliyor olacak. Ülke yolcu girişlerini vize ile kabul ettiği için Cidde uçak biletinizi satın almadan önce vize işlemlerinizi yapmayı unutmamalısınız. Cidde’yi gezerken bölgenin kültürünü ve geleneklerini yakından keşfetme fırsatını bulacaksınız. Al Balad semti mercan taşlarıyla kaplı birçok tarihi eviyle uğramanız gereken noktalar arasındadır. Mekke yolu üzerinde bulunan Mekke Kapısını da ziyaret edebilirsiniz. Aynı zaman son zamanlarda artan şık ve gösterişli mimarı tasarımları yakından görme fırsatı bulacaksınız.

Yolculuğunuza çıkmadan önce yoğunluk nedeniyle hem Diyarbakır – Cidde uçak biletini, hem de otel rezervasyonlarını birkaç hafta öncesinden ayarlamanız sizin için iyi olacaktır. Özellikle hac ve umre zamanlarındaki yoğunluğu düşünecek olursak şimdiden hazırlıklara başlamalısınız.

antalya transfer