Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Çankırı Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı Otobüs Bileti

İç Anadolu bölgesi ile Karadeniz bölgesi sınırları içerisinde yer alan Çankırı otobüs bileti ilinin yüzölçümü 8.454 kilometrekaredir. Kuzey bölümünde Kastamonu, doğu kısmında Çorum, güneyde Ankara ve Batıda Bolu bulunmaktadır. İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri arasında geçiş noktası olan Çankırı’nın ekonomisi temelde tarıma dayalıdır. Ancak ülke tarımsal faaliyetleri açısından düşük olan tarım hacmi sadece ilin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Düz alanların çok az olması ve tarımsal faaliyetlerin kısıtlı olmasından dolayı ilin asıl geçim kaynağını hayvancılık oluşturmaktadır. Yüksek noktalarda mera hayvancılığı yapılmakta ve en çok keçi, koyun beslenmektedir. Ankara Keçisinin en çok yetiştirildiği bölge olan Çankırı’da az da olsa büyükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. Kuzey bölümlerindeki ormanlık alanlarda arıcılık faaliyetleri de oldukça yaygındır. Çeşitli bölgelerde kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.

Çankırı’nın en önemli yükseltisi, Türkiye’nin de en yüksek noktası olan Ilgaz Dağlarıdır. İl için oldukça önemli olan Ilgaz Dağları hem doğal güzellikleriyle hem de son dönemlerdeki yatırımlarla turizm açısından son derece önem arz etmektedir. Ilgaz Dağı Milli Parkı yıl içinde oldukça fazla sayıda misafiri ağırlamaktadır. Ilgaz dağlarındaki kayak işletmeleri ise Aralık ve Nisan ayları arasında yerli yabancı turistleri ağırlayarak oldukça önemli bir turizm merkezi olmaktadır. Kalkalotik çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan ve birçok uygarlığın üstünde yaşadığı toprak parçası olan Çankırı otobüs bileti firmaları kültürel özellikleri, festivalleri, mutfak zenginliği ile misafirlerini kendine hayran bırakan bir şehirdir.

Yılın büyük bir bölümü kar örtüsüyle kaplı olan Çankırı ilinin ilçeleri şu şekilde sıralanmaktadır. Atkaracalar, Çerkeş, Eldivan, Eskipazar, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Ovacık, Şabanözü ve Yapraklı Çankırı’nın ilçelerindendir. Çankırı’ya 32 kilometre uzaklıkta bulunan Yapraklı ilçesi Osmanlı Devleti döneminde panayırlarıyla ünlü bir bölgeydi. Büyükyayla bölgesi ise 1700 metre yükseklikteki en gösterişli turizm cennetidir. Yıl içinde oldukça farklı manzaraların oluştuğu ve görenleri büyülediği Çankırı’ya ulaşım da son derece kolay bir hal almıştır. Doğu Anadolu ve Karadeniz’i İstanbul’a bağlayan E80 karayolu Çankırı sınırları içerisinden geçer. Demiryolu ulaşımı ile Ankara ve Zonguldak gibi komşu şehirlere ulaşılabilmektedir. Havayolunu seçecek olan Ankara, Adana, Konya, İstanbul Çankırı otobüs bileti yolcuları ise 130 kilometre uzaktaki Ankara Esenboğa Havalimanını kullanmalıdır.

antalya transfer