Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Bilecik uçak bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Bilecik uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Bilecik Şehrinde Gezilecek Yerler

Bilecik şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Bilecik Uçuşları

Bilecik şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kısmında yer alan Bilecik, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’nin kesişim noktası üzerinde bulunmaktadır. Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Bilecik her yıl Ertuğrul Gazi Anma ve Bilecik Şenlikleri’ne ev sahipliği yapıyor. Sakarya Irmağı çevresinde kurulmuş olan Bilecik; dereleri, akarsuları, göletleri ve birçok tabiat harikası güzelliğiyle bilinmektedir. 4.397 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan ilin son verilere göre toplam nüfusu 240.945 kişidir. Antik çağlardan beri yerleşim bölgesi olarak kullanılan Bilecik zengin bitki örtüsü, maden yatakları ve tarihe ışık tutan göstergeleriyle son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir il oluyor. Bilecik; Merkez Bilecik ilçesi olmak üzere Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar ilçelerinden oluşan; şirin, sakin ve son derecede gelişmeye açık bir ildir. Ancak Bilecik ilimizde henüz havalimanı mevcut değil fakat bu ulaşım sorunu olduğu anlamına gelmez, çünkü en yakın Eskişehir  ilimizde olan havalimanında Uçak Bilet Firmaları bulunmaktadır. 

Osmanlı Devleti’nin kuruluş noktası olması ve tarihsel açıdan da zengin bir geçmişe sahip olması Bilecik’i oldukça önemli bir il konumuna yerleştiriyor. Tarihin izlerini yaşamak ve geçmiş zamana ışık tutacak bilgilerle karşılaşmak için Bilecik’te gezilip görülecek yerler bir hayli fazla oluyor. Şeyh Edebali Türbesi ve Haziresi, Bilecik Saat Kulesi, Orhangazi Camii, Bala Hatun Türbesi, Orhangazi İmarethanesi, Emirler Camii, Akkaldırım Camii, Osmanlı Arması, Bilecik Kent Müzesi, Zincirli Kaya, Tarihi Değirmen, Kent Ormanı, Pelitözü Gölü ve Şelale bu yerlere örnek olabilecek birkaç noktayı oluşturuyor. Buraya gelmek için neredeyse Türkiye’nin her ilinden özellikle İzmir, Bursa, İstanbul ve Ankara gibi yoğun olan şehirler misafir göndermektedir. 

Damak tadına düşkün olanlar ve yeni lezzetler arayanlar için de Bilecik birçok yöresel lezzeti en doğal şekliyle barındırıyor. Hem merkez ilçelerinde hem de köylerinde rahatlıkla bulabileceğiniz Bilecik’e özgü lezzetler ise; Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası, Bıldırcın Kebabı, Nohutlu Mantı ve Büzme oluyor. Bilecik ziyaretlerinde kesinlikle bu lezzetler tadılmalı ve Bilecik yöresine özgü turşular, hamur işleri ve tatlılar kesinlikle denenmeli. M.Ö 3000 yıllarından beri yerleşim yeri olarak kullanılan Bilecik antik çağlarda, Bizans döneminde, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde önemli yerleşim alanlarından birini oluşturmuştur. Tarihi alanları, yöresel lezzetleri, sıcak insanları ve son dönemlerdeki gelişmeleriyle Bilecik Türkiye’nin gelişmekte olan marka şehirleri arasındaki yerini aldı ve yıl içinde yüzlerce yerli, yabancı turistin akınıyla bu başarısını taçlandırdı. Eskişehir uçak bileti alıp Bilecik ilimize gelen ziyaretçilerin sayısı her yıl artış göstermektedir.