Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Bartın Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Bartın Uçak Bileti

Bartın Uçak Bileti

 

Antik Yunan Mitolojisine esin kaynağı olan kent Parthenios veya bilinen adı ile Bartın uçak bileti.  Adı ile sular tanrısı anlamına gelen kent Homeros’un yazdığı ünlü İlyada destanına da konu olmuştur. Ünlü destan da Truva kentini korumak için gelen yiğit savaşçıların Parthenios’un ırmağında yıkandığını yazar. Yine birçok destan yazmış olan Strabon da kentten çokça bahsetmiştir. Sadece destanlara konu olmamıştır şehrimiz. Uygarlıklara, medeniyetlere ev sahipliği yapmış, birçok savaşa şahitlik etmiştir. Gaskalar, Hititler, Frigler, İonlar, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Helenler, Romalılar, Bizanslar, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğuna yurt olmuştur kent. Şehre sayısız tarihi eser ve kalıntı bırakmıştır bu uygarlıklar.

Türkiye Cumhuriyetinin kurulması ile birlikte önce Zonguldak ilinin bir ilçesi olan Bartın uçak bileti firmaları ili 1991 yılında çıkarılan yönetmelik ilk Türkiye’nin 74. İli olmuştur. Merkez ilçesi ile birlikte Ulus, Amasra, Kurucaşile olmak üzere 4 ilçesi vardır. Kentin son sayımlara göre nüfusu 192.389 kişidir. Şehrin ekonomik gelir kaynakları; madencilik, ormancılık veya diğer adı ile kerestecilik, turizm, gemi imalatı ve hizmet sektörüdür. Kentte bir tane de devlet üniversitesi vardır. Birçok fakülte ve bölümü bulunan üniversiteyi her sene binlerce öğrenci tercih etmektedir. Kente ulaşım ise kara ve deniz yolu ile sağlanmaktadır. Demir ve hava yolunu tercih edeceklerin 38 km uzaklıktaki Zonguldak iline geldikten sonra kara yolu ile kente gelmeleri gerekmektedir.

Geniş bir kıyı şeridine sahip olması ve tarihi medeniyetlere ev sahipliği yapması Antalya, Ankara, Adana, Konya, İstanbul, Bartın uçak ilinde turizmin gelişmesine olanak vermiştir. Gezilecek birçok tarihi eser ve yer vardır. Bu eserler ve yerler; İnkumu, Amasra Müzesi, Güzelcehisar, Şarköy ve Fırınlı Kaleleri, Fatih Cami, Halilbey Camii, İbrahim Paşa Camii, Şadırvan Camii, Küçüktepe Martyrium, İçkale Mescidi, Aya Nikolos Kilisesi ve sayısız tarihi kalıntı. Kentte turizmin gelişmiş olası dolayısıyla otellerin ve pansiyonlarında sayısı oldukça fazladır. Deniz, tarih ve kültür turizmi için kente gelenler zorluk çekmeden kalacak yer bulabilirler. Birçok turizm acentesi ve turizm rehberi kent için hizmet vermektedir. İlçelerinde il merkezine çok uzak olmaması sebebi ile gelen misafirler gün içinde ilçeleri de ziyaret ederek kent merkezine geri dönebilirler.

antalya transfer