Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Ankara Adana Otobüs Bileti - Online - Ucuz Uçak Bileti

Ankara Adana Otobüs Bileti – Online

Ankara Adana Otobüs Bileti – Online

Ankara Adana Otobüs Bileti – Online

Dünyanın En Önemli Kadınlarını bütün erkekler merak eder Ankara Adana Otobüs Bileti – Online bilet alıp seyahat eden yolcularımız için kısaca bir araştırma sonucu paylaşım.

Tarihin Seyrini Değiştiren Kadınlar

 

İlk çağlardan bu yana tarihin akışını değiştiren kadınlar olmuştur. Bazıları yazdıkları kitaplarla, bazıları bıraktıkları eserlerle ve bazıları da tarihe yön vermeleriyle geçmişte iz bırakmışlardır.

 

En Ucuz En Uygun Adana Ankara Otobüs Bileti Online Alıp Yolculuk edenler için bir başlık daha, Dünya’nın En Önemli Kadınlarından Başlıcaları:

Sappho: Tarihte bilinen ilk edebiyatçıdır. Afrodit’in rahibelerinden birisidir. Cesur ve coşkulu lirik şiirler yazarak günümüze kadar gelmiştir.

 

Cleopatra: Güzelliği bugün hala dillerde olan Cleopatra, MarcAntony ve Sezar ile birlikteliği sayesinde ülkesinin korunmasını sağlamıştır.

 

Hildegard VonBingen: Hayatını bir manastırda inzivaya çekilerek geçirmiştir. Şiddetli migren ağrıları çekmiş ve gördüğü sanrıları kağıda dökmüştür. Kendisini daha sonraları şiire vermiş ve kadınlık hislerini yazıya döken ilk olmuştur.

 

Mirabai: Soylı bir Hindu aileye sahiptir ve geleneklere göre kendisine verilen eşi reddetmiştir. Kendisini Krishra dinine vermiştir. Şarkı söyleyerek, şiir yazarak Hint kültürünü etkisi altına almıştır. Hinduizme yeni bir soluk getirdiği bilinmektedir.

 

JaneAusten: Kadınların neredeyse hiç roman yazmadığı bir dönemde,  Gurur ve Önyargı, Kül ve Ateş gibi önemli eserler vermiştir. Eserlerini takma isimle oluşturmuş ve birçok kadına ilham vermiştir.

 

Susan B. Anthony: Kadınlara oy hakkı verilmesi ve köleliğin ortadan kalkması için büyük uğraşlar göstermiştir.

Sıradan bir gün olabilir belki ancak sıradan bir güne başlayıp günü dönüm noktası olarak tamamlayan insanlar da var elbet Adana Ankara Otobüs Bileti Alıp yolculuk eden kişiler için özel.

EmilyDickinson: 20. Yüzyıl Amerikan Edebiyatı’nı önemli ölçüde etkilemiştir. Hayatını şiir yazmaya adamıştır ve ömrünün büyük bir kısmını inzivada geçirmiştir.

 

Marie Curie: Radyasyon üzerine çalışmalar yapmış ve Nobel Ödülü’nü kazanmış ilk kadın bilimcidir.

 

Helena Rubinstein: Kozmetik kavramını bulmuş ve servet sahibi olmuş kadın girişimcidir.

 

CocoChanel: Moda kavramını yaratmış tasarımcıdır.

 

KatherineHepburn: Yaşamında 12 Oscar adaylığı ve 4 Oscar alan kadın oyuncudur.

 

Simone De Beauvoir: Feminizmde ikinci nesil dalgasını başlatmış Fransız varoluşçu yazardır.

 

DorothyHodgkin: İnsülin ve penisilin üretiminin geliştirilmesini sağlamış bilim insanıdır. Kendisini nükleer silahsızlanmaya adamıştır.

antalya transfer