Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Anadolu jet Uçak Bileti 29,90 TL, Ucuz Anadolujet Uçak Bileti Fiyatları
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Anadolujet hava yolu firması ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Anadolujet Kampanyaları

Anadolujet ile ilgili kampanyaları takip edin, ucuz uçak bileti ile seyahat edin.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/single-firma.php on line 98

Anadolujet Hakkında

Anadolujet firması ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları tarafından kurulan AnadoluJet, 2008 yılında Türk Hava Yolları’nın alt kolu olarak temelini atmıştır. Türk Hava Yolları, uçak yolculuğunu daha fazla bir alana yaymak ve geniş halk kitlesini hava ulaşımı ile tanıştırmak adına AnagoluJet başlangıcını yapmıştır. Bu anlayışla yola çıkan AnadoluJet, 10 yıl içerisinde 73 milyondan fazla yolcu taşımıştır. AnadoluJet genel merkezi Başkent Ankara’dadır. Türk Hava Yolları’nın alt kolu olması fiyatlarında da değişiklik göstermesine sebep olmuştur. İki firma arasında fiyat farkı vardır ve AnadoluJet ilk olarak 5 adet uçakla bu yola adım atmıştır. Bugün ise AnadoluJet’in uçak sayısı 25’i geçmektedir. 2008 yılında AnadoluJet yurtiçi uçuşlarının dışına çıkmaya başlamış ve yurt dışı seferlerini de başlatmıştır.

AnadoluJet uçak biletlerinin en çekici tarafı ise; “uçmayan kalmasın” diyerek çıktığı piyasada yolcularına daha uygun fiyatlı uçak biletleri imkanı tanımasıdır. AnadoluJet’in ucuz uçak biletleri seçenekleri ile yolculuklar daha avantajlı hale gelmiştir. Hızlı, konforlu ve ucuz uçak biletleri ile farkını ortaya koymuştur. Ancak uçak bakımı, marka yönetimi, taşıma sorumlulukları ve sorunlar gibi durumlarda ana yetkili Türk Hava Yolları’dır. Kalitesi ise Türk Hava Yolları’ndan gelmektedir.

AnadoluJet ekonomi sınıfı yolcularına 15 kilogram serbest bagaj hakkı tanımaktadır ve bu kiloyu geçen bagajlardan ek ücret almaktadır. Bu yüzden 15 kilo olduğundan emin olmadığınız bagaj işlemlerinizde AnadoluJet görevlilerine danışmakta fayda olacaktır. Bunun yanı sıra yolcunun beraberinde taşıyacağı bagaj hakkı sınırlaması 32 kilogramdır. Kabin bagaj hakkı olarak 8 kilogram ve 23x40x55 cm’i geçmemesi gerekmektedir. El bagajı dışında ekstra taşımak istediğiniz yükler için bir koltuk daha almanız gerekmektedir ve toplamda 75 kilogram sınırı vardır. Bunun yanı sıra bagaj hakkı uçuş mesafesine göre de değişmektedir. Bu değişikliğin miktarını ise biletler üzerine yansıtmaktadırlar.

AnadoluJet uçak bileti firmaları, check-in işleri için iç hatlarda uçağın kalkış saatinden 1 saat önce ve dış hatlarda ise en az 2 saat önce havaalanında olursanız bir sıkıntı çıkmayacaktır. Dış hatlar uçuşunda 45 dakika sınırı vardır ve iç hatlarda ise bu süre 30 dakikadır. Check-in kapanma zamanı bazı havalimanlarında değişiklik gösterebilir ve daha erken bir vakte çekilebilir. Bu yüzden havalimanı genel kurallarına da bakmanız sağlıklı olacaktır. Belirlenen sürede kartınızı almış ve bagajlarınızı teslim etmiş olmalısınız.

AnadoluJet Hava Yolları, yolcularına ücretsiz koltuk seçim hakkı tanımaktadır. Uçak içi koltuk doluluğu rahat bir şekilde görüntülenebilir ve rezervasyon yapacağınız esnada koltuğunuzu seçebilirsiniz. Koltuk seçenekleri hangi sınıfta yolculuk yapacağına göre yolcuya sunulmaktadır. Genellikle AnadoluJet yolcu isteğine göre koltuğu ayarlamaktadır. Ancak bazı durumlarda AnadoluJet, geçerli sebepler ile koltuk değiştirme hakkına da sahiptir.

AnadoluJet Hava Yolları’nın biletleme ücreti gibi bir uygulama bulunmaktadır. Online olarak yapılan uçak bileti satışlarında 10 TL fark alınmaktadır. Bebek yolcularda ise herhangi bir fark yani ücret alınmamaktadır. Bebek yolcu için şartlar; 0-2 yaş aralığıdır. Kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek olan engelli yolcularda ise yanında bir kişi olmadan yolculuğuna izin verilmemektedir. AnadoluJet uçuş anında ihtiyacı olan yolcularına sedye ya da tekerli sandalye konusunda yardımcı olmaktadır ve bu servisi için ek bir ücret talep etmemektedir. Hamile yolcularında ise sınırı 28 haftadır. Bu süre üzerindeki hamile yolcularını heyet raporu olmadan kabul etmemektedir ve aynı zamanda 36 hafta sonrasındaki hamile yolcularına hiçbir şekilde uçuş hakkı verilmez.

AnadoluJet yolcularına uçuşlarında ücretsiz olarak su, çay ve kahve seçeneklerini sunmaktadır. Aynı zamanda bu içeceklerin yanında tatlı ve tuzlu ürünler de vermektedir.


Anadolujet check-in işlemleri Anadolujet Check-In İşlemleri

Anadolujet check-in işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.


Anadolujet check-in işlemleri Anadolujet Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Anadolujet bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.


Anadolujet check-in işlemleri Anadolujet Koltuk Seçimi

Anadolujet koltuk seçimi ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.


Anadolujet check-in işlemleri Anadolujet Yiyecek İkram

Anadolujet yiyecek ve ikram ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

antalya transfer