Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Amasya Uçak Bileti 32 TL'den Başlayan Fiyatlarla ultrabilet.com'da
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

En Uygun & Ucuz Amasya Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Amasya uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Amasya Şehrinde Gezilecek Yerler

Amasya şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Amasya Uçuşları

Amasya şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Elmasıyla ve komutanlarıyla bilinen Amasya şehrimizin 326 bin 351 kişilik bir nüfusa sahiptir. Köklü bir tarihe sahip olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu bölgede tarihi yapıtlara denk gelmek mümkündür. Yöresel lezzetleriyle de insanların tadı damaklarda bırakmaktadır. Ticaret, sanayi, tarım ve turizm sektörlerinde önde gelmektedir. Şehir merkezi için ilçelere nazaran turizm ön plandadır ve birçok ilçesine nazaran modern yapıtlara sahiptir. Turizmin hareketliliğiyle hizmet sektörünün de aktif bir şekilde rol aldığını söylemek mümkündür. Şehir merkezinin küçük bir yüz ölçümüne sahip olması neticesinde trafiği tetiklemektedir fakat yaya bir şekilde ulaşımın kolay ve hızlı olabileceğini söylenebilir. Merzifon ilçesinde havaalanı bulunmaktadir, burada faaliyet göstermekte olan Uçak Bilet Firmaları ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Amasya’da; Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova ve Taşova olarak toplam 6 ilçe bulunmaktadır. Amasya’nın ilçelerinde tarihi özelliklerinin yanı sıra hayvancılık, ticaret, hizmet ve inşaat sektörleri aktif olarak faaliyetleri gösterilmektedir. Coğrafi konum olarak dağların arasında yer alan Amasya, turizm yönünde ekonomisini canlı tutabilmektedir. Bölgenin dağlık olması ve ovalıkların ilçelere uzanmasından dolayı merkez de tarıma aşırı fazla yer verilmemektedir. Keza hayvancılık faaliyetleri de Amasya’nın ilçelerinde daha sık ve çok yapılmaktadır. Amasya’yı güzel yapan bir diğer husus ise Osmanlı imparatorluğu için önemli bir makam olan Şehzadelerin eğitim alanı olmuştur. Bu sayede de tarihi yapıtların Amasya merkezinin çevresinde yoğun olduğunu söylemek mümkündür. Merkeze degil ama ilçesine gelen Istanbul, Izmir, Bursa, Eskisehir gibi büyük şehirlerden gelen ziyaretçiler kısa zamanda keyifli bir zaman geçirmektedirler.

Şehrin içinden geçen Yeşil ırmak ile yapılan ışıklandırma sayesinde akşamüzeri ortaya çıkan muazzam görüntü oldukça huzur verici olduğunu söyleyebiliriz. Birçok yerli ve yabancı turistler en uygun şekilde uçak biletini alıp görmek istediği nadide eserlere ev sahipliği yapan Amasya kültürel açıdan kayda değer fayda sağlamaktadır. Dağlıkların arasında olan Amasya’da büyük felaketleri engelleyici tedbirler alınmış olmakla birlikte sosyal yaşama oldukça çok önem verilmektedir. Yapılan modern yapıtlar ve beşeri unsurlarla bütünleşen doğanın muhteşem bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Altyapı, eğitim ihtiyaçları, sağlık ihtiyaçları kısaca temel insan ihtiyaçlarını kapsayan bir yapıdan söz edilebilmektedir. Karadeniz bölgesine dahil olması ve sonbahar, kış mevsimlerinde oldukça fazla yağış aldığını söylemek mümkündür. Yılın kış aylarının sert geçme durumuna bağlı olarak büyük hektarlık kar yağışlarından da bahsetmek mümkündür.


Amasya Hava Durumu

Gün
Maks
Min

Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Amasya%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 316

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 319

UltraBilet Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Amasya Haritada Göster

Amasya

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 16 dakika
  • Ankara 51 dakika
  • İzmir 1 saat 32 dakika
  • Antalya 1 saat 18 dakika
  • Adana 1 saat 2 dakika
  • Bursa 1 saat 16 dakika
  • Van 1 saat 25 dakika
antalya transfer