Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Adana Kozan Otobüs Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Adana Kozan Otobüs Bileti

Adana Kozan Otobüs Bileti

En Etkili Spor Egzersizleri Nelerdir? Bu konuda bire çok bilgi paylaşımı ancan biz bugün Online & Ucuz Adana Kozan Otobüs Bileti alan yolcular için özellik ile paylaşıyoruz.

 

Etkili spor egzersizlerinden bahsederken misafirlerini düşünen ve online Otobüs Bileti satan bir firma olarak bir amacı hedeflemek istediğiniz noktaya gitmekte yardımcı olacaktır. Örneğin kilo kaybetmek için bir egzersiz çok etkili iken kas ve kuvvet kazanımı için başka bir egzersiz daha etkili olabilir. Aşağıda, belirlenecek amaca göre en etkili spor egzersizleri hakkında bilgi verilmektedir.

 

Yürüyüş

 

Malzeme ve belli bir mekan gerektirmeksizin, yaş ve belli bir kondisyona sahip olmadan yapabileceğimiz en etkili egzersizlerden biri yürüyüştür. Hafif bir yürüyüş bir saatte 250-300 kalori yaktırırken tempolu bir yürüyüşle bu 400 e, sırt çantalı bir doğa yürüyüşü ise 650-700 kalorilere kadar çıkabilir.

 

Koşu

 

Yine her zaman her yerde yapılabilecek sporlardan biri olan koşu saatte hafif tempoda 750 kalori, yüksek tempoda ise 1000-1100 kalori yakmaktadır, buda kilo vermek ve kaslı bir görünüm ortaya çıkarmak isteyen yolcularımız ve Adana Otobüs Bileti Satan çalışanları için en etkili egzersizlerdendir.

 

İp Atlamak

 

Bu spor biraz kondisyon ve malzeme gerektirse de yine yapması kolay ve en etkili egzersizlerden. Saatte 1000 den fazla kalori yaktırır ve vücuda çok sağlam bir koordinasyon yeteneği kazandırdığından boks gibi sporlarla uğraşanların vazgeçilmezidir.

 

Ağırlık Kaldırma Ve Fitness

 

Kas kazanımı ve güç isteyenler iyi bir ağırlık antrenmanı programı yaparak veya bu konuda profesyonel destek alarak kısa sürede amaçlarına ulaşacaklardır. Bu ayrı bir makalenin konusu olsa da biraz ayrıntıya girmek gerekirse BenchPress, Squat, OverheadPress, Barfiks, şınav, Row hareketleri, deadlift gibi hareketler aynı anda birçok kas grubunu çalıştırarak iyi bir beslenme programıyla bu kategorinin en etkili egzersizleridir.

 

Bunların dışında yüzme, aerobik, bisiklet, toplu sporlar, yoga, dans, kayak ve paten, kürek, tenis, dövüş sporları da etkili egzersizlerden olmakla birlikte genelde saydığımız sporlara göre daha fazla kabiliyet, kondisyon, malzeme ve belirli bir mekan gerektirmektedir. Kozan Adana Otobüs Bileti firması misafiri olarak güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bunları da yapmaktan geri kalmayın.

antalya transfer