Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ajax_login_init' not found or invalid function name in /home/ultrabilet/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Adana Cidde Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?
Lütfen kalkış noktasını açılan listeden seçiniz.
Lütfen varış noktasını açılan listeden seçiniz.

Son Bilet Rezervasyonu

40 Dakika

Cidde Hava Durumu

( Cidde )
Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 277

Warning: file_get_contents(http://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=select+%2A+from+weather.forecast+where+woeid+in+%28select+woeid+from+geo.places%281%29+where+text%3D%27Cidde%2C+tr%27+%29and+u%3D%27c%27&format=json): failed to open stream: operation failed in /home/ultrabilet/public_html/wp-content/themes/ucakbileti/functions.php on line 277
°C

Cidde Yerel Saati

17:41 GMT +03

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1789 Km.

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 Saat 53 Dakika

Popüler Hava Yolları

Thy, Pegasus, Flynas

Adana Kalkışlı Uçak Biletleri

En uygun ve ucuz Adana uçak bileti alternatiflerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Fiyatlar çeşitli kriterlere göre farklılık gösterebilir.


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Adana uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Cidde Gezilecek Yerler

Cidde gezilecek ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


En Ucuz Adana Cidde Uçuşları

Adana - Cidde uçuşları hakkındaki detaylı bilgileri aşağıdaki bölümde inceleyebilirsiniz.

Adana iline ait en eski yazılı kayıt Anadolu yarımadasının en eski uygarlıklarından bir olan Hititlerin kaya kitabelerinde bulunmaktadır. Kitabede söylentilere göre’’ Ürü Adania’’ yani Adana Bölgesi olarak yazılmaktadır. Adana şehri ilk çağda Güler boğazından Tarsus şehrinin yol üzerindeki konak yeri söylenmektedir. Buraya o dememlerde Hititlerin egemen olduğudu ve Hitit hükümeti yıkıldıktan sonra da Çukurova ilçesinde kurulan Kue Krallığı hakimiyetine girmiştir. Zamanla Büyük İskender egemenliğine giren Adana, zamanla bir çok imparatorluk merkezi yerinin ticarete elverişli olduğunu anlarda buraya sahip olmak istemişlerdir. Anca en büyü devrimi Birinci Dünya Savaşında yaşayan Adana Fransız birlikleri ve Ermeniler burayı işgal etmişlerdir. Adana halkın işgale direnerek büyük zarar görmüşlerdir. Savaş zamanında kurtulmayı başaramayan Adana 1922 yılında Ankara İtilafnamesi ile Fransız bu toraklardan çekilmiştir. Şu anda 24 Aralık 1922 tarihi Adana’nın kurtuluşu olarak kabul görülmektedir.

Adana şehri ekonomisini; tarımcılık, hayvancılık ve madencilikle sürdürmektedirler. En önemli ticareti havancılıkta yapmaktadırlar. Diğer dış devletlere hayvan ticareti yaparak ekonomiyi güçlendirmektedirler. Ulaşımı; karayolu, demiryolu, havayolu ve denizyolu ile sağlanır. Karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerine otobüs seferleri düzenlenir. 1937 yılından bu zamana kadar iç ve dış hat seferleri düzenleyen Adana havalimanında Uçak Bilet Firmaları yurtiçi İstanbul, İzmir, Ankara ve Trabzon iline direkt uçuş seferleri düzenlenir. Yurtdışı ise KKTC-Lefkoşa ve Almanya’nın birçok şehrine direkt uçuş seferi düzenlemektedir. Denizyolu yük taşımacılığına açık olan Botaş Liman ve Toros Gübre Fabrikaları limanı bulunmaktadır.

Cidde şehrine genellikle hac dönemlerinde halkı gönderen Adana havalimanı ulaşımını kullanmaktadır. Ancak Adana Cidde arası direkt uçuş sağlanmadığı için ilk durak İstanbul havalımanıdır. Hac için tüm gerekli evlaklar öncelikle burada kontrol edilmektedir. Daha sonra İstabul’dan Cidde şehrine alınan uçak bileti ile yolculuk tekrar başlamaktadır. Yaklaşık 4 saat süren hava yolculuğu ile Cidde şehrine ulaşılmaktadır. Burada tekrar evrak ve giriş belgeleri kontrol edilecektir. Burada ihtiyacınız karşılayacak büyük bir havalimanı vardır. Konaklama için özellikle yapılmış oteller mevcuttur. Havalimanın dışınca bulunnan servis araçları ile ulaşımı en kısa zamanda gerçekleştirilmektedir. En uygun Adana Cidde uçak bileti için ultrabilet.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

antalya transfer